Haberler

PrintNightmare Zero-Day İçin Unofficial Patch Yayınlandı

Tüm windows sürümlerini etkileyen ve Windows Print Spooler servisinde ortaya çıkan RCE zafiyeti PrintNightmare gündemdeki yerini koruyor. Microsoft, PrintNightmare zafiyeti için şu ana kadar bir güncelleme yayınlamadı ve zafiyetin getirdiği büyük riskler güncelliğini korumaya devam ediyor ancak Microsoft zafiyet ile ilgili mitigate yöntemleri paylaştı. Şu an için durum bu şekilde devam ederken 0patch platformu zafiyet için micropatche yayınladı. Detaylı bilgi için bu linki kullanabilirsiniz.

Bu patch Microsoft tarafından offical olarak yayınlanan ya da desteklenen bir patch değil yanlızca 0patch adında bir oluşum tarafından geliştirilen bir yama. 0patch platformu, zero-day zafiyetleri çıktıktan ve zafiyeti çıkan ürünün üreticisi tarafından henüz bir güncelleme yayınlanmadan önce hızlıca bu tarz güncelleme paketleri üretebiliyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.