Haberler

Playstation 5’in Desteklemeyeceği Oyunlar Açıklandı

Şirketin yaptığı açıklamaya göre Playstation 5, sadece 10 tane Playstation 4 oyununu desteklemiyor.

Sony yakın zamanda satışa çıkaracağı konsolu olan Playstation 5’in geriye uyumluluğu hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada eski nesilde bulunan bütün oyunların destekleneceği, sadece 10 tane oyunun desteklenmeyeceğini söyleyen Sony, ayrıca PS VR başlığınında geriye uyumluluk kapsamında olduğunu söyledi.

Şirketin blog sitesinde yapılan açıklamada, yeni nesil konsolda bazı Ps4 oyunlarında beklenmeyen hatalarla karşılaşılacabileceği belirtiliyor.

Ayrıca Ps4 Pro modelinde gördüğümüz Boost modunun yeni nesil konsolda da olacağını belirten şirket, bazı PS4 oyunlarının bu özellikten faydalanacağını, FPS ve Grafiklerde gözle görülür bir iyileşme sağlanacağının da altını çizmiş.

Playstation 4 üzerinde bulanan oyunları yeni nesil konsola Wifi üzerinden aktarabileceğimizi açıklayan Sony, PS4 oyunları bulunan bir harici diski de yeni nesil konsolda desteklendiğini söyledi.

Son olarak şirket, hataları minimuma indirmek için Ps5’in sürekli güncel tutulması gerektiğini ifade etti.

Kaynak

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.