Haberler

Otomobil Satışlarında Taksitli Dönem Resmen Başlıyor

Ticaret Bakanlığı bugün, bazı taşıt ve konut ödemelerine yeni düzenlemeler ekledi. 2016 yılında kabul edilen Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik ile konut satışlarındaki taksit sınırı kaldırılarak, otomobil satışlarına 60 aya kadar taksit getirildi.

Resmi Gazete'de Yayımlanan Yönetmelikle Otomobil Taksitli Satış Kapsamına Dahil Edildi
Resmi Gazete’de Yayımlanan Yönetmelikle Otomobil Modelleri Taksitli Satış Kapsamına Dahil Edildi

Resmi Gazete’de yayımlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğe göre, taşıt satışlarında değerine göre 24 ile 60 ay arasında taksit yapılabilecek. Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik‘e eklenen bent ile otomobiller değerine göre taksitlendirilebileceği böylelikle hükme bağlandı.

Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre; nihai fatura değeri 120 bin Türk Lirası ve bu tutarın altında olan taşıt satışlarında 60 ay120 bin Türk Lirasının üzerinde olup 300 bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt satışlarında 48 ay, 300 bin Türk Lirasının üzerinde olup 750 bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt satışlarında 36 ay ve 750 bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt satışlarında 24 ay” taksit yapılabilecek.

Kaynak: Resmi Gazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu