Haberler

Clubhouse, Platformundaki İçerik Üreticiler İçin Destek Programı Duyurdu

Sesli sohbet uygulaması, kullanıcılara kaynak sağlayarak, şovlarından para kazanmalarına yardımcı olacak.

Clubhouse’un Pazar günü attığı haftalık güncelleme tweet’inde, CEO Paul Davison sesli sohbet uygulamasının ilk içerik oluşturucu odaklı programını duyurdu. “Clubhouse Creator First”, platformdaki istekli ev sahiplerinin ve içerik oluşturucuların kitlelerini oluşturmalarına, markalarla bağlantı kurmalarına ve belki de en önemlisi şovlarından para kazanmalarına yardımcı olacak.

Clubhouse, söz konusu destek programına 20 içerik üreticiyi kabul edecek ve 31 Mart’a kadar başvuruları alacak.

Clubhouse 17 Mart’ta birinci yıldönümünü kutladı ve oldukça iyi bir açılış yılını geride bıraktı. Özellikle Silikon Vadisi’ndeki sermaye kalabalığı arasındaki başarısı da, geçen yılın sonlarında duyurulan Twitter Spaces ve Facebook’tan geleceğine inanılan benzer bir ses uygulaması da dahil olmak üzere daha büyük rakiplerden birkaç benzer ses tabanlı uygulama ortaya çıkmasına yol açtı.

Uygulamaya kullanıcıların beklediği yeni özellikler de geliyor

Davison ayrıca Pazar günü toplantıda, Clubhouse’un Pazartesi günü İtalya’daki ilk genel katılımlı toplantıya ev sahipliği yapacak bir “dünya turu” başlattığını söyledi. Bunun yanında uygulamaya, bağlantı paylaşımı ve dil filtreleme gibi kullanıcıların istediği bazı ürün özellikleri de eklendi. Uygulama artık kullanıcıların telefon kişilerine erişim gerektirmeyecek, artık kullanıcılar kişinin telefon numarasını kullanarak yeni kişileri doğrudan platforma davet edebilecek. Davison, şimdilik kullanıcıların önceden yüklenen kişileri silmek için şirkete ulaşabileceklerini söyledi. Bunun yanında kullanıcıların Clubhouse’dan kişileri silmesine olanak tanıyan bir aracın da yakında çıkacağını açıkladı.

Clubhouse yalnızca davetli olmaya devam etmesine ve Android cihazlarda hala mevcut olmamasına rağmen, yakın zamandaki bir finansman turu sırasında 1 milyar dolar değerinde idi.

Clubhouse’un içerik üretici destekleyici programına buradan kaydolabilirsiniz.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

YouTube, Aşı Hakkında Yanlış Bilgiler İçeren 30.000 Videoyu Sildi
Nvidia Reflex Teknolojisi Overwatch’a Geliyor
Microsoft’tan Yazıcı Kaynaklı Mavi Ekran Hatası ile İlgili Geçici Çözüm

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu