Cloud Computing

Office 365 ve On-Prem Exchange GAL Sync – Bölüm 2

Bir önceki makalemizde Office 365 ve On-Prem Exchange arasında GALSync işlemlerinin gerçekleştirmek için “NETSec GALSync” tool’unun kurulumunu ve sonrasında Exchange Online üzerinde bulunan hesapların kaydedilmesi ile ilgili işlemleri gerçekleştirdik. Bu makalemizde ise Exchange Online üzerinden çekmiş olduğumuz dataları On-Prem Exchange üzerine yükleme adımlarını göreceğiz.

Office 365 üzerinden çekmiş olduğumuz hesapları On-Prem Exchange Server içerisine kaydetmek için “NetSec GALSync” tool’unun yönetim konsolunda bulunan “Import Policies” seçeneğine tıklıyoruz.

clip_image002

Resim 01

Synchronization mode bölümünde “Import directory information (GAL)” ve “An on-premise Exchange organization or a hybrid Exchange organization.” Seçeneklerini işaretleyip, “Next” butonuna tıklıyoruz.

 

clip_image003

Resim 02

Data transfer mode bölümünde ise “manuel” ve “Decrypt directory information” seçeneklerini işaretleyerek

clip_image004

Resim 03

Çekilecek olan bilgilerin nereye kaydedileceğini belirledikten sonra “Next” butonuna tıklıyoruz.

clip_image005

Resim 04

Çekilen dataların şifreleri olarak işlem görmesi için daha önceden oluşturduğumuz key’i gösterip, “Next” butonuna tıklıyoruz.

 

clip_image006

Resim 05

Office 365 üzerinden çekilen dataların Active Directory üzerinde hangi Organization Unit içerisine kaydedileceğini belirlemek için “Choose” butonuna tıklıyoruz.

clip_image007

Resim 06

Ardından Organization Unit’i belirleyip, “Apply” butonuna tıklıyoruz.

clip_image009

Resim 07

clip_image010

Resim 08

Gerçekleştirilen işlemler ile ilgili bilgi maili almak için “Status natification emails” alanına gerekli bilgileri girerek, “Next” butonuna tıklıyoruz.

clip_image011

Resim 09

Oluşturduğumuz policy için bir isim belirleyip, “Next” butonuna tıklıyoruz.

clip_image012

Resim 10

Ardından “Finish” butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

clip_image013

Resim 11

Oluşturmuş olduğumuz pocliy çalıştırmak için “Import Policies” seçeneğinin altından policy’i seçerek hemen sağ tarafta bulunan “Run” butonuna tıklıyoruz.

clip_image015

Resim 12

clip_image017

Resim 13

Artık Office 365 üzerindeki dataların On-Prem Exchange üzerine kaydedilme işlemi tamamlanmıştır. Aynı şekilde On-Prem Exchange üzerinde ki dataların export ve Office 365 üzerine import işlemlerini de aynı şekilde yaptıktan sonra Office 365 üzerindeki datalar On-Prem Exchange üzerine geliyor olacak hem de On-Prem Exchange üzerindeki datalar Office 365 üzerine geliyor olacak.

 

Bu makalemizde Office 365 üzerinden çekilen dataların On-Prem Exchange üzerine kaydedilme işlemini gerçekleştirmiş olduk. Umarım faydalı bir makale olmuştur. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.