Haberler

Office 365, Google ve LinkedIn den Gelen E-postaları Engelliyor

Microsoft, birden çok etki alanından (Google ve LinkedIn dahil) gönderilen yasal e-postaların kötü niyetli ve karantinaya alınmış olarak etiketlenmesine neden olan bir Office 365 sorununu ele almak için üzerinde çalıştığını belirtti.

Bazı kullanıcıların, Office 365 için Exchange Online Protection & Defender’da kötü amaçlı olarak işaretlenen yasal e-postaları gördüğü belirtildi. Microsoft sorunun geçerli ve güvenli etki alanlarına yanlışlıkla yerleştirilen ve yasal e-postaların yanlışlıkla karantinaya alınmasına neden olan bir bloklanmadan kaynaklandığını söylüyor.

Kullanıcıların karşılaşabileceği durumlar;

  • Kullanıcılar, çeşitli etki alanlarından e-posta gönderemeyebilir veya alamayabilir.
  • Kullanıcılar, yasal iletilerin karantinaya alındığını fark edebilir.
  • Kullanıcılar, riskli oldukları için e-postalardaki bağlantılara erişemezler.
  • Mesajları yanlışlıkla spam veya kimlik avı olarak algılanırsa, kullanıcıların e-posta göndermeleri engellenebilir.
  • Yöneticiler, Tehdit Gezgini’nde en son uyarı bilgilerini ve e-posta bilgilerini almada gecikmeler görebilir.
  • Microsoft Defender, çok sayıda hatalı uyarı alıyor olabilir ve bu da Microsoft Defender portalında gezinirken genel gecikmeye neden olabilir.

Microsoft tarafından “Karantinaya alınan e-posta iletilerini yayınlamanın yanı sıra Microsoft Defender portalının düzgün çalışmasını sağlayarak geri yükleme seçeneklerini araştırıyoruz.” olarak açıklama yapıldı.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.