Haberler

Nvidia Mellanox’u Satın Aldı

Nvidia, İsrail merkezli bir teknoloji firması olan Mellanox’u 6,9 milyar dolar ödeyerek bünyesine kattı. İçlerinde İntel gibi dev isimlerinde bulunduğu bu yarıştan galip çıkan Nvidia oldu. Mellanox son kullanıcı tarafında adı pek bilinmemesine rağmen dev veri merkezlerinde kullanılan işlemciler ve diğer donanımlar ile büyük bir öneme sahip.

Nvidia daha çok oyuncular ve oyun dünyasında bilinen bir marka ancak veri merkezlerine özel üretilen donanımları sayesinde gelirinin önemli bir kısmını buradan sağlıyor. Bu yüzden Nvidia’nın Mellanox hamlesi ileriye dönük bir yatırım olarak görülüyor.

Nvidia’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, satın alma ile ilgili yaptığı açıklamada Nvidia’nın hızlandırılmış hesaplama platformu ile Mellanox’un hızlandırılmış ağ platformu birleşerek veri merkezi ölçekli yeni nesil hesaplama çözümleri oluşturabileceğini belirtti.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.