Haberler

Netflix Şifre Paylaşılan Ekstra Evler için Ek Ücret Alacak

Bundan 4 ay önce Netflix şifre paylaşımı konusunun üzerine düşmeye başladı. Firmanın yeni fiyat politikası şifre paylaşılan ekstra evlerden “ekstra üye” ücreti kesmek oldu. Söz konusu fiyatlandırma şu an Şile, Kosta Rika ve Peru’da geçerli durumda. BU ülkelerdeki kullanıcılar ayda 2 dolar ile 3 dolar arası ekstra bir ücret ödemekteler. Netflix şu an uygulamayı başka ülkelere de getireceğini açıklamış durumda.

22 Ağustos tarihi itibariyle uygulamanın yürürlüğe gireceği öteki ülkeler arasında Arjantin, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guetamala ve Honduras bulunuyor. Netflix’in yıl sonuna kadar uygulamanın çapını genişletmesi bekleniyor.

Netflix Evleri isimli uygulama kullanıcıların yılda bir kere, 2 haftalığına Netflix hesaplarını farklı bölgelerde kullanabilmelerine onay veriyor. 2 Haftalık serbest dönem sonrası içinse ekstra ev ödemesi devreye giriyor. Eğer ekstra ev ödemesi yapılmazsa TV’niz Netflix yayınlarına karşı bloke ediliyor.

Netflix bu ve reklamlı ödeme planı gibi uygulamalar ve de öteki yayın servislerinin yükselişi gibi sebeplerle, geçtiğimiz 2 ay içerisinde 1 milyona yakın kullanıcı kaybetmişti.

Kaynak: arstechnica.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu