Haberler

Netflix, Abonelerine Mobil Oyunlar Sunmaya Başlayacak

Netflix, hiçbir ek ücret talep etmeden abonelik paketlerine mobil oyunları da ekleyecek

Netflix, yatırımcılarına yapmış olduğu bilgilendirmede oyunları sistemlerine ekleme çalışmalarının ilk aşamalarında olduğunu ve önce mobil oyunların platforma ekleneceğini söyledi.

Salı günü yapılan açıklamada, “Üyelerimizin oyunlara verdiği önem hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı geldi,” ifadesi kullanıldı.

Ancak abonelik hedefinin yakalanamamasından sonra Netflix hisseleri, mesai sonrası işlemlerde düşüş yaşadı.

Kaliforniya merkezli şirket, Eylül ayının sonuna kadarki üç aylık dönemde 3.5 milyon yeni müşteri kazanmayı beklediğini açıkladı.

Yetkililer, yapılan en son finansal güncellemede, “Covid, üyelik sayımızın artmasında (2020’de daha yüksek büyüme, bu yıl daha yavaş büyüme) ilerlemekte olan bir miktar düzensizlik yarattı” dedi.

“Üyelerimiz için hizmetimizi geliştirmeye ve onlara dünyanın dört bir yanından en iyi hikayeleri sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz.”

Tüketiciler koronavirüs karantinaları sırasında evde daha fazla zaman geçirmelerinden dolayı abonelik kayıtlarında bir artış görüldü, şimdi ise toplamda 209 milyondan fazla ücretli üye bulunuyor.

Ancak pandemi, Netflix için iki ucu keskin bir kılıç olduğunu kısa sürede gösterdi, öyle ki bazı büyük yapımların çekimlerinde aksamalar yaşandı.

“Covid ve varyantları geleceğe dair öngörüde bulunmayı zorlaştırıyor, ancak şimdiye kadar büyük ölçüde sorunsuz süregelen prodüksiyonlarla birlikte iyimser olmaya çalışıyoruz” dedi.

Başlangıçtaki yavaşlamaya rağmen, Haziran ayının sonuna kadar olan üç ayda firmanın gelirleri toplam 7,3 milyar $ oldu, bu miktar bir önceki yıla göre yaklaşık %19 daha yüksek. Kâr oranı ise bir önceki çeyrekte 1,7 milyar dolardan 1,35 milyar dolara düştü.

Netflix, üretime daha fazla para yatırmaya devam ettiğini ve “ABD’de ve dünyada ekran başında geçirilen süreyi artırmaya” istekli olduğunu söyledi.

Oyun dünyası Netflix’e yeni bir kapı aralayacak

Firmanın Disney+ veya Amazon Prime gibi pazara giren yeni yayın hizmetlerinden giderek daha sert bir rekabetle karşı karşıya olduğu göz önüne alındığında oyun dünyasına giriş yapmak, Netflix’e Black Mirror’ın “Bandersnatch” adlı etkileşimli bölümü gibi deneyimlere dayanan benzersiz kapı açabilir.

netflix
Black Mirror: Bandersnatch

Bağımsız telekom analisti Paolo Pescatore bunun maliyetli olabileceğini söyledi: “Şirket, garantili bir başarı olmaksızın zaman ve yatırım da dahil olmak üzere önemli kaynakları tahsis etmek zorunda kalacak.

“Kesinlikle bu uzun vadeli bir oyun çünkü Netflix’in elde tutma ve katılım hakkında güçlü bir şekilde düşünmesi gerekiyor.” Ayrıca, oyun endüstrisindeki rekabetin daha da zor olduğu konusunda uyardı.

Netflix kısa süre önce, söz konusu dönüşümüne yardımcı olmak için, oyun geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı olarak oyun şirketi Electronic Arts (EA) için çalışan Mike Verdu’yu işe almak ve ayrıca Bridgerton yaratıcısı Shonda Rhimes ile olan anlaşmasını oyun oynamayı da içerecek şekilde genişletmek gibi bir dizi yeni hamle duyurdu.

Kaynak: bbc.com

Diğer Haberler

AB, Bitcoin Transferini Daha İzlenebilir Hale Getirmeyi Planlıyor
Yazıcı Sürücüsündeki 16 Yıllık Zafiyet Sistemleri Tehlikeye Atıyor
Dropbox, Uzaktan Çalışmayı Desteklemek İçin Yeni Özellikler Sundu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.