Haberler

Microsoft’un Yeni Projesi; Monarch

Microsoft, Outlook uygulamasını yenileme kararı aldı. Alınan bu kararla birlikte şirket, Windows ve Mac tabanlı bilgisayarlarda ortak olarak çalışacak, web tabanlı bir Outlook uygulaması geliştirecek. Bu durum, Microsoft için bir ilk olacak. Microsoft, yeni Outlook projesini ‘Monarch’ olarak isimlendiriyor. Microsoft, Windows 8’den ve orijinal Evrensel Windows Platformu (UWP) stratejisinden uzaklaştığından bu yana ilk olarak Web için Outlook’a yeni özellikler ekledi sonrasında bugüne kadar, tüm posta uygulamalarını Outlook’a dayalı yapmak yerine, mevcut Posta ve Takvim uygulamalarını ayrı tutmaya devam etti.

Microsoft Central’da yer alan bir habere göre Monarch ile birlikte Outlook, Windows 10’daki yerleşik Takvim uygulamasının da yerini alacak olup Mac kullanıcıları da bu hizmetten yararlanabilecekler. Microsoft, Monarch projesinin “ön izleme” sürümünü bu yılın sonlarına doğru kullanıma sunacağını açıkladı. Yeni Outlook web tabanlı olacak , kurumsal ve bireysel müşterilerin tarafından kullanılabilecek. Ayrıca şirket, web tabanlı yazılımların avantajlarından faydalanarak, Outlook’un bilgisayarlarda kaplayacağı alanı düşürecek. Kullanıcılar, Monarch ile birlikte hem e-posta hem de Takvim’i tek bir yazılım üzerinden kullanabilecekler. Bunlara ek olarak yeni Outlook hem Windows hem de Mac için birebir aynı olacak.

Monarch’ın özelliklerini merak ediyorsanız, Outlook’un mevcutta kullanılabilen web tabanlı uygulamasını kullanarak nelerin değişip değişmeyeceğini görebilirsiniz.

Kaynak:zdnet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.