Haberler

Microsoft’tan Bulut Veri Merkezi İçin İtalya’ya Büyük Yatırım

Microsoft bulut bilişim yatırımlarında İtalya’ya yönelerek 1.5 milyar dolarlık bulut bilişim yatırımında bulundu.Bu veri merkeziyle Microsoft, dünyada 60 farklı bölgeye yayılmış olacak.

Microsoft’un İtalya’ya yaptığı yatırımlar 10.000’den fazla iş ortağı ve 350.000 profesyonelle 35 yılı aşkın bir geçmişe sahip olup kurumsal düzeyde bulut hizmetlerini küresel olarak sunma yolunda önemli bir dönüm noktası olacağını da gösteriyor

Microsoft Global Satış, Pazarlama ve Operasyonlar başkan yardımcısı ve başkanı Jean-Philippe Courtois “İtalya için 1,5 milyar dolarlık yatırım planımızı duyurmaktan gurur duyuyorum. Bu plan, kritik güvenlik ve uyum gereksinimlerini karşılarken, işlerini sürdürmek ve yeniden inşa etmek, yeni girişimci fırsatları keşfetmek ve ülkenin zorluklarından bazılarının çözülmesine yardımcı olmak için ülke çapında çalışanları destekleyecektir. Bulut hizmetleri, yapay zeka ve dijital beceri yoluyla ulusal ekosistemdeki yeniliği hızlandırmak için büyük bir potansiyel görüyoruz. Misyonumuz İtalya halkını ve organizasyonlarını daha fazlasını başarmak için güçlendirmektir ”diye belirtti.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu