Haberler

Microsoft: Windows’un Tam Olarak Güncellenebilmesi İçin Sekiz Saat’e İhtiyaç Var

Microsoft, bir Windows yüklü bilgisayarın son yayınlanan güncellemeleri windows Update aracılığıyla doğru şekilde yüklenmesi için en az sekiz saat ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Windows çalıştıran cihazların açık olduğu ve Windows Update’e bağlı olduğu süre Microsoft tarafından ‘Bağlantıyı Güncelle’ olarak izlenir. Bu ölçüm, sistemlerin yeterli bağlantı süresinin olmaması sistemlerin güncel olmadığı ile ilişkilendirirken, bazı cihazların neden yakın zamanda yayınlanan güncellemeleri başarılı bir şekilde alma olasılığının düşük olduğunu anlamayı da kolaylaştırıyor. Microsoft Program Yöneticisi David Guyer; “Windows cihazlarının en son güncellemeleri alması ve başarıyla kurması için en az 8 saat çevrimiçi olması gerekiyor.” diyor. Guyer, “Keşfettiğimiz şeylerden biri, kalite ve özellik güncellemelerini başarılı bir şekilde yükleyebilmek için bir cihazın ne kadar süre açık ve Windows Update’e bağlı olması gerektiğiydi” dedi. “Belirli bir bağlantı süresine uymayan cihazların başarılı bir şekilde güncelleme yapma olasılığının çok düşük olduğunu tespit ettik. Özellikle toplanan veriler, cihazların bir güncelleme yayınlandıktan sonra en az iki sürekli bağlı saate ve toplam altı saat bağlı kalması gerektiğini gösteriyor.”

 Yetersiz Güncelleştirme Bağlantısı uyarıları, Intune’daki  Raporlar > Windows güncelleştirmeleri > Raporlar > Windows Hızlandırılmış güncelleştirme raporu’na giderek Özet raporu aracılığıyla da bulunabilir  .

Microsoft, tam olarak güncellenmemiş ve minimum bağlantı gereksinimlerini karşılamayan Windows 10 cihazların raporlarında şunları tespit etti:

  • Cihazların yaklaşık %50’si, minimum güncelleme bağlantı ihtiyacını karşılamıyor.
  • Windows 10 cihazlarının yaklaşık %25’i 60 gün geçmiş güncel olmayan güvenlik güncellemelerine sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.