Haberler

GeForce Now LG TV’lere Geliyor

Nvidia’nın GeForce Now uygulaması, LG TV’ler için betadan çıktı. Bulut oyunculuk servisi LG televizyonlar için kasım ayından beri betadaydı. Uygulama ile seçili LG tv’leri Nvidia’nın server’ları üzerinden, Steam veya Epic Games’den alınan oyunları stream edebilecek.

Eğer uyumlu bir 2021 LG TV’ye sahipseniz GeForce Now uygulamasını LG Content Store’dan indirebileceksiniz. Nvidia açılışı kutlamak üzere şubatın 1’i ve martın 27’si arasında yapılacak LG TV alımlarında, GeForce Now’ın öncelikli seviyesini 6 aylığına bedava verecek.

Nvidia’nın streaming hizmetine daha önceden Nvidia Shield ile ulaşılabiliyor olsa da, servisi TV üzerinden kullanabilmek daha doğrudan bir çözüm olacak. Doğal olarak Nvidia’nın ekstra donanımına sahip olmayan kullanıcılar için de daha ucuz bir seçenek olacak.

LG TV’lere gelen uygulamanın yanı sıra GeForce Now’a bu hafta 5 yeni oyun ve yeni çözünürlük yükseltme opsiyonları gelecek. Bu çözünürlük seçenekleri, internet bağlantınızın belirlediği bant genişliğinizin, ekran çözünürlüğünüzde streaming yapmanıza yetmediği durumlarda işe yarayacak. Standart, Gelişmiş ve Yapay Zeka ile Geliştirilmiş seçenekleri şu an için sadece Nvidia Shield veya PC’lerde seçili Nvidia ekran kartlarında çalışıyor. Çözünürlük yükseltme işlemi yanında, eğer ekranınızın çözünürlüğü streaming çözünürlüğünüzden düşükse, çözünürlük düşürme işlemi de yapabiliyorsunuz.

Servise bu hafta gelen oyunlar ise: Mortal Online 2, Daemon X Machina, Metro Exodus Enhanced Edition, Tropico 6 ve Assassin’s Creed 3 Deluxe Edition.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.