Haberler

Microsoft: Windows Server’da Microsoft Defender Başlatma Hatalı Yaşanabilir

Microsoft, Windows Server cihazlarını etkileyen ve Microsoft Defender for Endpoint güvenlik çözümünün bazı sistemlerde başlatılmasını engelleyen bir sorun keşfettilerini açıkladı.

Bu sorun yalnızca Windows Server 2019’da KB5007206 veya sonraki sürümleri ve Windows Server 2022’de KB5007205 veya sonraki güncellemeleri yüklediği cihazları etkiliyor. Microsoft , Windows Server 2022^de KB5007205 veya sonraki güncellemeleri yükledikten sonra Endpoint için Microsoft Defender, Windows Server Core yüklemesi olan cihazlarda başlatılamayabilir veya çalışmayabilir” dedi. Ancak Windows 10 cihazlarda çalışan Microsoft Defender for Endpoint’i etkilemiyor.

Microsoft yaptığı açıklamada sorunun farkında olduklarını ve sorunu gidermek için bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını belirtiyorlar.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.