Haberler

IDC  Women Transforming Technology Summit 2021, 1-2-3 Aralık tarihlerinde IDC Dijital Platformu üzerinden gerçekleşecek

IDC (International Data Corporation) –  14 yıldır İstanbul ve Ankara’daki en büyük ve en kapsamlı sektörel buluşmaları gerçekleştiren International Data Corporation (IDC) Türkiye, 1-2-3 Aralık 2021 tarihlerinde, “Women Transforming Technology Summit 2021” etkinliğini IDC Dijital platformu üzerinden gerçekleştirecek. “Educate, Engage, and Empower” teması ile bölgesel olarak gerçekleşecek Zirvede, dijital dönüşüm stratejilerinin başarılı olması ve iş büyümesinde çeşitlilik ve kapsayıcılık kavramlarının önemine değinilecek. İlham verici kadın teknoloji liderlerinin öngörü ve deneyimlerini paylaşacakları Zirveye, 300’den fazla üst düzey yönetici katılarak içinde bulunduğumuz dijital inovasyon çağına ait deneyim ve öngörülerini paylaşacak.

Zirvenin açılış konuşmalarından bazılarını, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları gerçekleştirecek.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları; “Pandemi ile beraber çalışan refahının, zihinsel, fiziksel ve finansal bileşenleri yanı sıra  sosyal açıdan incelenmesi zorunluluğu bir kez daha gündemimizde.  Dünyanın bütün bölgelerinde artan huzursuzluk yanısıra, çeşitlilik ve kapsayıcılıkla beraber, insan sermayesi konularına daha güçlü bir şekilde odaklanma ihtiyacı ortaya çıktı. Kadınların, yönetici ve lider olduğu şirketlerde iş performansı ve karlılık üzerindeki pozitif etkileri birçok araştırmayla kanıtlandı. Kurumlar, çalışma kültürünü iyileştirmek, çevikliği ve yeniliği desteklemek, ilgili beceri boşluklarını kapsamak için; çeşitliliği ve kapsayıcılığı ön plana almak zorunda.’’ olduğunu kaydetti.

IDC Türkiye Araştırma Müdürü Zeynep Kılıç; “Kadın iş gücünün iş performansı üzerindeki olumlu etkileri tartışılmaz. Bu noktada; kız çocukları ve genç kadınlara kariyer fırsatları sunmak, kariyer farkındalığı yaratmak ve gerçek hayattan örnek edinebilecekleri kariyerinde başarılı, iş tatmini sağlayan rol modeller oluşturmak önem kazanıyor”

Etkinlik programı süresince, dijital ekonominin kurumlara ve BT ve İş Süreçleri profesyonellerine getirilerinin yanı sıra, işin geleceği, kurumların geleceği, dijital dönüşümün kurumlara getirisi, inovasyon yönetimi, veriye dayalı iş modelleri, siber güvenlik, nesnelerin interneti, robotik süreç otomasyonu, yapay zeka, büyük veri ve analitik, bulut bilişim ve mobilite gibi konular da masaya yatırılacak. Farklı sektörlerden kadın yöneticilerin katıldığı panel oturumlarında, sektörler özelinde teknolojideki kadın liderlerin kariyer yolculukları ve kuruluşlarının başarısına olan katkıları değerlendirilecek.

Etkinlik akışında canlı olarak gerçekleşecek “IDC Women Transforming Technology Awards 2021 ödül töreninde, 4 kategori altında kazanan projeler açıklanacaktır.

IDC Sanal platformu üzerinden gerçekleşecek Zirvede interaktif fiziksel bir etkinliğin tamamen 3 boyutlu olarak sanal ortama taşınmış hali gerçekleşirken, güncel sektörel yenilikleri bire bir izleme imkanı sunacak teknoloji odaklı oturumlar, sanal ortamda bire bir tanışma ve görüşme imkanı sağlayan sektörler özelinde tasarlanmış “Networking alanı”, bire bir konuşma, yazışma ve görüntülü konuşma imkanı sağlayan “Sanal Fuar Alanı” ve canlı workshop lar yer alacak.

Zirve konferansı, ülkemizin önde gelen kamu ve özel sektöre bağlı kurumlar ve global teknoloji sağlayıcılarının yöneticilerini bir araya getirecek.

IDC Hakkında:

International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında küresel bir lider hizmet sağlayıcıdır. Dünya çapında 1.100’den fazla analistiyle birlikte IDC 110’dan fazla ülkede teknoloji ve sektör fırsatları ve trendleri hakkında küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunmaktadır. IDC’nin analizleri ve incelemeleri, BT profesyonellerinin, iş yöneticilerinin ve yatırım topluluklarının kanıta dayalı teknoloji kararları alabilmelerini ve kilit iş hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamaktadır. 1964’te kurulan IDC, dünyanın teknoloji medyası, araştırması ve etkinlileri şirketi olan IDG’nin bağlı şirketidir. IDC hakkında daha fazla bilgi için www.idc.com adresini ziyaret ediniz. IDC’yi @IDC ismiyle Twitter’de takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.