Haberler
Trend

Microsoft, Windows 11’de Eski Başlat Menüsünün Kullanılmasına İzin Vermiyor

Windows 11 ön izlemesi Haziran ayında sızdırıldığında en önemli ve en tartışmalı değişikliklerden biri görev çubuğunun ortasında bulunan yeni bir başlat menüsüydü. Test aşamasındaki Windows 11’in son sürümünde bulunan ve işletim sistemini test eden kullanıcılar için görünen o ki, Microsoft, Windows 11’in getirdiği yeniliklerden biri olan başlat menüsünün herkes tarafından kullanılmasını ve eski başlat menüsüne dönülememesi isteniyor.

Yeni Başlat Menüsü, rafa kaldırılan Windows 10X’ten alınmıştır ve uygulama gruplarının ve Canlı Kutucukların kaldırılmasıyla yeniden tasarlanmış bir ara yüz içerir. Daha önce  Windows 11’de nasıl Windows 10’un başlat menüsünün kullanılabileceğine dair bir yazı paylaşılmıştı. Paylaşılan yöntemde bilgisayarınızın kayıt defterine girip birkaç ayar değiştirmeniz gerekiyordu ki bu yöntem Microsoft tarafından paylaşılmadığından pek de tavsiye edilmiyordu. Paylaşılan son Windows 11 sürümünde bu işlem artık işe yaramıyor.

Perşembe günü yayınlanan Microsoft, Windows 11 build 22000.65 ile birlikte yeni toplu güncellemeyi yükledikten sonra, kullanıcılar artık eski Başlat Menüsünü geri getirmek için Kayıt Defteri yöntemini kullanamadı. Windows 11’in tamamlanmış sürümünde eski başlat menüsünün seçenek olarak sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. 

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.