Haberler

Microsoft, Windows 11 Oturum Açma Sorunları İçin Known Issue Rollback (KIR) Yayınlandı

Microsoft, Ağustos ayının sonlarında yayınlanan Windows 11 güncellemesinin, Windows 11 sürüm 21H2 çalıştıran sistemleri yeniden başlattıktan veya kapattıktan sonra kullanıcıların yeni eklenen Microsoft Hesabı ile oturum açmada sorunlar yaşayabileceklerini belirtti.

Kullanıcıların KB5016691’i yükledikten ve Windows’ta yeni bir Microsoft hesabı ekledikten sonra ilk yeniden başlatmanın veya oturumu kapatmanın ardından kısa bir süre oturum açamayabileceklerini belirtiliyor, bu sorunun sadece ilk oturum açamada yaşanabileceği söyleniyor ancak Active Directory etki alanı kullanıcı hesaplarını veya Azure Active Directory hesapların bu sorundan etkilenmeyeceği belirtiliyor.

Microsoft, bu sorunun Known Issue Rollback (KIR) ile çözülebileceğini belirtti ve sorunu çözmek için KIR Grup İlkesi yayınladı. Windows 11, sürüm 21H2 için bu Geri Alma Grup İlkesi’ni buradan  indirebilirsiniz.

Known Issue Rollback (KIR) Nedir ?

Known Issue Rollback (KIR) hakkında detayı bilgiyi Sayın Hakan UZUNER’in yazdığı bu makalede detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu