Haberler

Microsoft: Windows 11 İçin Sun Valley 2 Güncellemesi Geliyor

Microsoft, Windows 11 için ilk büyük güncellemeyi bu yılın ilerleyen zamanlarında kod adının “Sun Valley 2″‘i yayınlayacak. Yeni güncelleme, yeni bir görev yöneticisi, başlat menüsü ve görev çubuğunda iyileştirmeler ve daha fazlasıyla birlikte gelmesi bekleniyor. Yılın ilk güncellemesi Windows 11 sürüm 22H2 olarak piyasaya çıkacak ve esas olarak Windows 11’in mevcut sürümünü temel alacak.

Sun Valley 2’deki önemli değişikliklerden biri yeni bir Görev Yöneticisinin gelmesi olacak ve görev yöneticisi, Fluent UI ve WinUI tabanlı yeni bir tasarım ile gelecek.

Mevcut görev yöneticisinden farklı olarak, süreçleri ve performans seçeneklerini görüntülemek için yeni bir kenar çubuğu veya hamburger menüsü kullanacak. Bu, görev yöneticisini dokunmatik ekranlı cihazlarda kolayca erişilebilir hale getirecektir.

Yeni anlatıcı sesleri

Microsoft, anlatıcı için daha doğal insan seseleri getiriyor. Bu, kullanıcıların web’de gezinme, posta okuma ve yazma ve daha fazlası gibi senaryoların keyfini çıkarmasına olanak tanıyacak. Microsoft, yeni anlatıcı seslerinin modern, cihazdaki metinden konuşmaya kullandığını ve indirildikten sonra internet bağlantısı olmadan kullanabileceğini belirtiyor.

Yeni açılır tasarım

Microsoft, donanım göstergeleri için açılır pencere tasarımını güncelliyor ve desteklenen bir uygulamada müzik çalarken Kilit ekranında görünen medya kontrolleri de yeni bir görünüme kavuşuyor.

Bu değişiklikleri nasıl deneyebilirim?

Windows Insider Dev kanalında şu anda mevcut olduğundan önizleme güncellemesini bugün indirip yükleyebilirsiniz. Windows Insider Programının bir üyesiyseniz, Windows Update sayfasına gidin, Windows Insider program ayarlarına tıklayın ve güncellemeyi yüklemek için Geliştirme Kanalı’nı seçin.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.