Haberler

Microsoft, Windows 11 Dosya Gezgininde Reklamları Test Ediyor

Microsoft, en son Windows 11 Insider derlemesini çalıştıran cihazlarda Dosya Gezgini uygulamasındaki diğer bazı ürünleri için promosyonları test etmeye başladı.

Yeni Windows 11 özelliği, bir Windows kullanıcısı ve klasörlerin ve dosyaların listesinin üzerinde görüntülenen bir reklam bildiriminin ekran görüntüsü ve Windows varsayılan dosya yöneticisi olan Dosya Gezginine paylaşan Insider MVP tarafından keşfedildi.

Ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, Microsoft bu tür reklamları diğer Microsoft ürünlerini tanıtmak için kullanacaktır, örneğin “Microsoft Editör’ün gelişmiş yazma önerileriyle belgeler, e-posta ve web arasında güvenle yazma” şeklindedir.

Bu olay en yeni Windows 11 Insider derlemesini çalıştıran sistemlerde denendi ancak herhangi bir Dosya Gezgini reklamı alınamadı.

Bu, muhtemelen Microsoft’un böyle bir özelliğin başarısını ölçmeye çalışan bir A/B testi denemesi yapmasıyla veya şirketin görünür kullanıcı tepkisinden sonra onu devre dışı bırakmasıyla açıklanabilir.

Windows 11 Dosya Gezgini Reklamları

Microsoft , 2016’da olduğu gibi, Microsoft’un Dosya Gezgini’ne ilk promosyon mesajları eklemesi değil, Microsofft ayrıca Windows uygulamasında bir OneDrive reklamı gösterdi.

Ancak Redmond, Dosya Gezgini ile durmadı ve iki yıl önce benzer kullanıcı protestolarına sahip bir kampanya olan Windows 10 Wordpad uygulamasın için ücretsiz Office web uygulamalarını menü çubuğuna iten reklamları test etti.

Şirket ayrıca, kullanıcılar rakip bir tarayıcıyı her aradığında Windows 10 Başlat Menüsünde Microsoft Edge reklamları göstermeye başladı ve onlardan yeni Microsoft Edge’i indirmelerini istedi.

Bu testlerden bazıları Microsoft’un Insider’larda bir Microsoft Teams promosyonunu test ederken Windows Başlat Menüsü ve Görev Çubuğunu kırmasıyla istenmeyen sonuçlara da neden oldu.

Güncelleme 14.03.22 18:48 EST: 2016 Dosya Gezgini reklamı eklendi.

Kaynak : bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu