Haberler

Microsoft Teams’e Walkie Talkie Özelliği Geliyor

Microsoft, Teams’in Walkie Talkie özelliğini tüm kullanıcılara açıyor. Walkie Talkie, Microsoft Teams kullanıcılarının telefonlarını ya da tabletlerini -adı üzerinde- bir walkie talkie’ye dönüştürmelerini sağlıyor. Cihazınız bu modda wi-fi veya mobil data ile telsiz gibi kullanılabiliyor. Özellik bundan 2 yıl önce duyurulmuştu ve günümüze kadar ön inceleme safhasındaydı. 2020’nin eylül ayında Android kullanıcılarına açılan özellik artık tüm Zebra mobil cihaz kullanıcıları ve iPhone ve iPad cihazlarının kullanımına sunuldu.

Microsoft telsiz özelliğini sunarken öncelikli olarak ön saf çalışanları göz önünde bulundurdu. Bu çalışanlar müşteriyle sürekli yüzyüze olan, firma içerisinde tüm gün koşturan insanlar. Yazılım üreticisinin Zebra Technologies ile yaptığı ortaklık ile ortaya çıkan özellik, çalışanlara bas-konuş ile hızlı ve güvenli iletişim imkanı sağlıyor.

Walkie talkie iletişim uygulamalarında nadiren göze çarpan bir özellik.Whatsapp ses kayıtlarından belirli parçaları kesip yollamanıza izin verirken, Slack’in Discord’a benzeyen bir Huddle özelliği var. Apple kendi walkie talkie özelliğini 2018 yılında Apple Watch’a getirdi ve bas konuş özelliğini FaceTime sesli çağrılarda kullandırabiliyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.