Haberler

Microsoft, Ocak 2022 Windows Server Update’lerini Tekrar Dağıtmaya Başladı

Microsoft, bu ay yayınladığı güncellemeler sonrası windows server sistemlerde meydana gelen problemler sonrasında bazı güncellemeleri gerç çekmişti. https://www.cozumpark.com/microsoft-hatalara-neden-olan-windows-server-guncellemelerini-geri-cekiyor/

Windows BT yöneticileri, güncellemeleri yükledikten sonra bazı Windows Sunucularının önyükleme döngülerine girmesine, ReFS birimlerinin erişilemez hale gelmesine ve Hyper-V’nin başlamamasına neden olmuştu Sonrasında Microsoft updateleri geri çekmişti ve Windows Update artık yeni Windows Server güncellemelerini sunmuyor. Ancak yine de WSUS ve Microsoft Kataloğu aracılığıyla erişilebilir durumdaydı.

Tüm bu gelişmelerden sonra, bugünden itibaren, Windows Server güncellemeleri, Microsoft’un başlangıçta neden çektiklerine dair herhangi bir neden olmaksızın Windows Update aracılığıyla bir kez daha kullanıma sunuldu.

Microsoft, her iki sorunu da araştırdıklarını ve bir düzeltme yayınlayacağını söyledi.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.