Haberler

Microsoft Teams Premium Toplantı Özetleri ve Canlı Çeviri Özellikleri İle Geliyor

Microsoft’un duyurusunu yaptığı yeni Microsoft Teams Premium servisi, yapay zeka ile güçlendirilmiş bir takım akıllı unsurlarla geliyor. Bunlardan en önemlisi yeni bir konuşma ve ortak çalışma uygulaması. Sözkonusu uygulama her toplantıya sanal bir yapay zeka asistanı ekliyor. Bu asistan toplantının ana paşlıklarını paylaşabiliyor ve otomatik olarak önemli kısımları kaydedebiliyor.

Özelliğin ana fikri tamamına katılamadığınız 40 dakikalık bir toplantının 10 dakikalık bir özete indirgenebilmesi. Ayrıca bu özette adınızın geçtiği veya ekran paylaşımı yapılan kısımların altı çizilebiliyor.

Kullanıcıların yüksek oranda talep ettiği yapay zeka canlı çeviri özelliği ise 40 dile kadar destek sunuyor.

Microsoft, Teams Premium için henüz bir fiyat belirtmiş değil. Yeni özellikler aralık ayı gibi önizleme sürümlerine düşecek. Teams Premium’un ise 2023 yılının şubat ayında yürürlüğe sokulması bekleniyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.