Haberler

Microsoft Edge’in Workspaces Özelliği İle Sekme Grubu Paylaşımı

Workspace Microsoft Edge’e gelecek olan yeni bir özellik. Bu özellik ile gündelik hayatta sıklıkla kullandığınız düzinelerce sekme grubunu kolaylıkla düzenleyebiliyorsunuz. Workspace, Edge’in erken önizleme sürümlerinde bir yıldır kullanılabilmekteydi. Ignite konferansı ile Microsoft, Workspace hakkında daha fazla bilgi paylaştı.

Sunumda gösterilen Workspace ekran görüntülerinde sekme sırasının solundaki bir ikona tıklayarak gruplar oluşturulabildiği görülüyor. Tıpkı Google Chrome’da şu an yapılabildiği gibi gruba bir isim ve renk kodu eklenebiliyor. Daha sonra bu gruplara erişilebiliyor, gruplar düzenlenebiliyor ve aynı ikon ile daha önce oluşturulmuş gruplar açılabiliyor.

Microsoft’a göre bu gruplar tek bir link ile topluca paylaşılabilecek. Workspaces ayrıca kullanıcılar arasında eşleşme sağlayabilecek. Böylece birden fazla kişi aynı sekme grubunu düzenleyip güncelleyebilecek.

Edge’e gelecek öteki yenilikler arasında, yeni alışveriş özellikleri ve yazım düzeltme koruması gibi şeyler bulunuyor. Sözkonusu koruma özelliği adres satırına yanlış adres girilmesi durumunda, istenilen site yerine sakıncalı bir siteye yönlendirilmenize engel olacak.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu