Haberler

Microsoft, Teams Çağrıları İçin Uçtan Uca Şifrelemeyi Duyurdu

Microsoft, Microsoft Teams çağrıları için uçtan uca şifreleme (E2EE) desteğinin genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Şirket, iki ay önce 21 Ekim’de Teams çağrıları için E2EE desteğini genel önizlemede kullanıma sunmaya başlamıştı.

Yeni özellik artık kurumsal müşteri tenants’larına sunuluyor ve BT yöneticileri, güncelleme alındıktan sonra kuruluşları için bu özelliği açabilecek. Bu özellikler standart olarak açık gelmiyor ve BT yöneticisi elle manuel olarak bu özelliği aktif duruma getirmeli.

Teams için E2EE nasıl etkinleştirilir

Yeni özellik kullanıma sunulduğunda (varsayılan olarak devre dışıdır), BT yöneticileri, Teams yönetim merkezi aracılığıyla tüm kuruluşları veya yalnızca belirli bir kullanıcı grubu için bu özelliği açabilir:

  1. Teams yönetim merkezinde oturum açın ve Other settings > Enhanced encryption policies gidin.
  2. Yeni ilkeye bir ad verin, ardından End-to-end call encryption için users can turn it on seçin ve ardından Save seçin.
  3. İlkeyi oluşturmayı bitirdikten sonra, diğer Teams ilkelerini yönettiğiniz şekilde ilkeyi kullanıcılara, gruplara veya kiracınızın tamamına atayın.

Ayrıca BT yöneticileri PowerShell komut dosyalarını kullanarak E2EE ilkelerini yönetebilir ve bunları kullanıcılara ve gruplara uygulayabilir. Bu özellik, yalnızca en son Microsoft Teams güncellemesini çalıştırırken kullanıcılara sunulacaktır. Aşağıdaki adımları kullanarak Ekip ayarlarında E2EE’yi açmaları gerekir:

  1. Ekipler penceresinin sağ üst köşesinde profil resmini (veya profil resminin yanındaki üç noktayı) seçin.
  2. Settings > Privacy‘i seçin.
  3. Anahtarı değiştirerek uçtan uca şifreli aramaları açın.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.