Haberler

Microsoft Tablet Dostu Görev Çubuğunu Windows 11’de Test Ediyor

Microsoft tablet dostu görev çubuğunu Windows 11’in önizleme sürümüne geri sunuyor. Görev çubuğu ilk olarak şubat ayında bir takım yeni özellikler ile birlikte sunulmuştu. Daha sonra ise iç geliştirme amacıyla kaldırıldı. Microsoft yayınladığı bir blog yazısında özelliğin geliştirici kanalındaki Windows Insider sürümüne geri döneceğini açıladı. Tablete özel bu görev çubuğu şu an için sadece tablet olarak kullanılabilen 2’si 1 arada cihazlarda kullanılabilecek. Laptoplar ve PC’lerde ise kullanılamayacak.

Göver çubuğunun kendisi kullanıcı tabletle etkileşmediğinde gizlenecek şekilde dizayn edildi. Böylece daha fazla ekran alanı açabilecek. Aşağıya çöktüğünde saat ve şarj durumu gibi önemli içerikleri göstermeye devam edecek.

Microsoft’un 2’si 1 arada olmayan cihazlara getirdiği yeni özellikler arasında ise sistem tepsisine özel şeyler bulunuyor. En son güncelleme Ayarlar uygulamasına animasyonlu ikonlar ve ilüstrasyonlar getiriyor. Güncellemeler aynı zamanda Ayarlar, Widget’lar, Görev Yöneticisi ve Pencereleme uygulamalarına bug çözümleri getiriyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu