Haberler

Microsoft, Outlook’un Donması ve Yavaş Başlaması İçin Geçici Çözüm Paylaştı

Microsoft’un popüler e-posta istemcisi Outlook, bazı kullanıcılar arasında donma ve yavaş başlatma sorunlarıyla karşılaşabilir. Bu sorun, kullanıcıların iş akışını etkileyebilir ve verimliliklerini azaltabilir. Microsoft, kullanıcıların bu sorunu çözebilmeleri için geçici bir çözüm paylaştı.

Outlook ekibi şu anda Microsoft’un önbelleğin “varsayılan” durumu olarak tanımladığı durumu belirlemeye çalışırken uygulamanın sorun yaşamasından kaynaklanan bu sorunu araştırıyor ve düzeltmeye çalışıyor.

Bunun nedeni, MFCMAPI ve Outlook gibi Office dışı MAPI uygulamalarının farklı sonuçlara ulaşarak beklenmeyen askıda kalmalara ve yavaş başlatmalara neden olması olarak gösteriliyor.

Bugün yayınlanan bir destek makalesi, etkilenen Outlook kullanıcılarının bunu, Daha Fazla Ayar’ı tıklattıktan ve “Gelişmiş” sekmesini seçtikten sonra Exchange Hesabı Ayarları iletişim kutusundaki “Paylaşılan Takvim İyileştirmeleri” seçeneğini değiştirerek yapabileceğini söylüyor (değişiklik, Outlook yeniden başlatıldıktan sonra uygulanacak) .

​IT yöneticileri, Outlook REST takvim paylaşımı güncellemelerinin etkilenen sistemlerde sorunu çözmek için bir grup ilkesi ayarı da kullanabilir.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu