Haberler

Microsoft, Outlook Arama Sorunları İçin Bilgilendirme Yaptı

Microsoft, Kasım 2021’de Windows 10 güvenlik güncelleştirmelerini yükledikten sonra ortaya çıkan ve Outlook arama sorunlarına neden problem için güncelleme yayınladı. Bu sorun, Outlook masaüstü uygulamasında arama sorunlarına neden oluyor.

Bu sorundan etkilenen Windows platformları aşağıdaki gibi:

  • Client: Windows 11, version 21H2; Windows 10, version 21H2; Windows 10, version 21H1; Windows 10, version 20H2; Windows 10, version 1809; Windows 10 Enterprise LTSC 2019
  • Server: Windows Server, version 20H2; Windows Server, version 1809; Windows Server 2019

Microsoft, bu sorunu etkilenen windows sürümleri için güncelle yayınladı. Pazartesinden itibaren updateler yayınlanmaya devam ediyor.

Microsoft, kurumsal ortamlar için aşağıdaki grup ilkelerini yayımladı

Windows 11 kullanıcıları için geçici çözüm

Outlook arama sorununa yönelik bir düzeltme etkilenen tüm Windows 10 cihazlarına zaten yayılıyor olsa da, Microsoft, bunun hala “çözüm üzerinde çalıştığını ve etkilenen Windows 11 sistemleri için bir sonraki sürümde bir güncelleme sağlayacağını” söylüyor. Geçici bir çözüm olarak Microsoft, Windows 11 müşterilerine ve KIR (Known Issue Rollback) aracılığıyla düzeltmeyi henüz almamış olanlara, Windows Masaüstü Arama’yı devre dışı bırakarak ve Outlook’un yerleşik arama motoruna geçerek Outlook arama hatasını azaltabileceklerini belirtiyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.