Haberler

Microsoft Office, iPad’lere Fare ve Trackpad Desteği Getiriyor

Microsoft iPad’lar için Office yazılımlarına fare ve trackpad desteği getirdi. Yazılım üreticisi bu yılın başlarında iPad işletim sistemindeki uygulamalarını güncelleyeceğini vaadetmişti. Artık bu güncellemeler Word, Excel ve Powerpoint için App Store’da aktif durumda.

iPad için Office’de Apple’ın Magic Keyboard’undaki trackpad’i kullanarak Word, Excel ve Powerpoint uygulamalarındaki yazı, fotoğraf ve öteki unsurlar arasında gezebileceksiniz. İmleç tıpkı Magic Keyboard’un özelliklerinden faydalanabilen öteki uygulamalarda olduğu gibi duruma duyarlı. Böylece Word’deki her kelimeyi seçebilir, resimlerin ve PowerPoint’teki tabloların boyutlarını değiştirebilir ve Excel’de birden fazla hücre seçebilirsiniz. Kontroller PC’de veya Mac’de Office kullanmak ile oldukça benzer.

Fare ve trackpad desteğinin yanısıra, Microsoft, iPad’deki Office uygulamalarına daha fazla Fluent UI unsuru ekliyor. Fluent UI, Microsoft’un çapraz platform destekli uygulamalarının kod, dizayn ve etkileşimli davranışlarının benzer işlemesi için kullanılıyor. Böylece Word, Excel ve PowerPoint’in hepsi yenilenmiş başlangıç ekranlarına ve menülerinde yeni Ribbon özelliklerine sahip oluyorlar.

Microsoft aynı zamanda önümüzdeki aylarda Excel’e birden fazla döküman desteği, daha iyi bağlamsal menüler ve bulut dosyalarına offline dosya desteği getirmeyi planlıyor. Bu son fare ve trackpad desteği şu an yürürlüğe girmiş durumda ve önümüzdeki bir kaç hafta içinde bütün kullanıcılara ulaşmış olması bekleniyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu