Haberler

Microsoft, LinkedIn’in Yıllık 10 milyar Dolarlık Getiri Sağladığını Açıkladı

Microsoft yetkilileri, güvenlik ve oyun alanında sonra LinkedIn’in de yıllık 10 milyar dolarlık bir gelir kaynağı haline geldiğini açıkladı

Microsoft son üç yılda güvenlik ve oyun alanlarını şirket için yıllık 10 milyar dolarlık getiri sağlayan kollara dönüştürdü. Şirket 27 Temmuz itibariyle, bu listeye üçüncü bir 10 milyar dolarlık işletmeyi daha ekledi: LinkedIn.

Şirket yetkilileri, 2021’in 4. çeyrek kazanç duyurusunun bir parçası olarak, LinkedIn yan kuruluşundan elde edilen gelirlerin, “Pazarlama Çözümleri”ndeki güçlü reklam talebinin etkisiyle bir önceki çeyreğe göre yüzde 46 arttığını ve bir önceki yıla göre yüzde 97 büyüme gerçekleştiğini söyledi. Microsoft, LinkedIn gelirlerini veya kar/zarar detaylarını tam olarak açıklamıyor, ancak yetkililer LinkedIn reklamcılık işinin bu çeyrekte ilk kez 1 milyar doları aştığını söyledi.

2016 yılında 26.2 milyar dolara satın aldı

Şirket, 2016 yılında LinkedIn’i 26,2 milyar dolara satın almıştı. O zamandan beri şirket, LinkedIn’in ürün ve hizmetlerini çok sınırlı bir şekilde mevcut Microsoft ürünleriyle entegre etti. Microsoft, LinkedIn’i kendi sunucuları yerine Azure’da barındırılmasına yönelik ilk adımları da atmış bulunmakta. Yetkililer, bu yavaş entegrasyonun tasarımdan kaynaklandığı ve ilk hedeflerinin LinkedIn kullanıcı tabanını büyütmek olduğu konusunda açıklamalarda bulundu.

Yetkililer, LinkedIn’in rakamlarının bu çeyrekte gösterdiği önemli büyümenin, COVID-19 pandemisinden kaynaklanan iş yaratma, iş ilanı ve işe alımdaki durgunluğun son aylarda azalması olduğunu söyledi. Teknoloji devi, LinkedIn gelirlerini, Office 365 ve Dynamics 365’i de içeren Üretkenlik ve İş Süreçleri segmentinin bir parçası olarak değerlendiriyor. Bu segment, Microsoft’un 46.2 milyar dolarlık 21. çeyrek gelirlerine toplamda 14,7 milyar dolarlık katkıda bulundu. Tamamı olmasa da LinkedIn gelirlerinin bir kısmı Microsoft tarafından “Ticari Bulut” kategorisinin bir parçası olarak sayılmakta.

Microsoft, yılda 10 milyar dolar kazanan bir dizi başka işletmeye de var, ancak oyun, güvenlik ve şimdi de LinkedIn bu listenin en yeni üç üyesi oldu.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

LockBit Fidye Yazılımı Windows Etki Alanlarını Grup İlkelerini Kullanarak Şifreliyor
LG, Mağazalarında iPhone Satmaya Başlayacağını Duyurdu
Microsoft, Yazdırma Sorunlarını Gidermek İçin Acil Güncelleme Yayınladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.