Haberler

Microsoft, KOBİ’ler İçin Yeni Endpoint Security Çözümünü Duyurdu

Microsoft, küçük ve orta ölçekli işletmeler için özel olarak oluşturulmuş Microsoft Defender for Business adlı yeni bir uç nokta güvenlik çözümünü duyurdu. Microsoft’ta kıdemli ürün pazarlama müdürü Jon Maunder, “Yakında önizleme aşamasında sunulacak olan yeni bir uç nokta güvenlik çözümü olan Microsoft Defender for Business’ı tanıtmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Microsoft Defender for Business , 300’e kadar çalışanı olan işletmelerin, kullanımı kolay, uygun maliyetli bir pakette kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı dahil siber güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlamasına yardımcı olan bir uç nokta güvenlik çözümü. Defender for Business, KOBİ’lerin Windows, macOS, iOS ve Android cihazlarda kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere siber güvenlik tehditlerine karşı korunmasına yardımcı oluyor.

Defender for Business ile birlikte gelen temel özellikler aşağıdaki gibi:

  • Günümüzün gelişen tehdit ortamını ele alacak uzmanlığa sahip olmayan BT ​​yöneticileri için basitleştirilmiş dağıtım ve yönetim.
  • Davranışsal izleme ile karmaşık saldırıları algılamak ve yanıtlamak için yeni nesil antivirüs koruması ve uç nokta algılama ve yanıt sistemi.
  • Müşterilerin tehditlere hızlı tepki vermesine yardımcı olmak için otomatik araştırma ve düzeltme .
  • Tehdit ve güvenlik açığı yönetimi, kullanıcıları yazılımdaki zayıf noktalara ve yanlış yapılandırmalara karşı proaktif olarak uyarır.
  • Microsoft 365 Lighthouse  BT hizmet sağlayıcıları için Microsoft Defender for Business ile müşteriler arasında güvenlik olaylarını görüntüleyerek ek özellikler geliyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu