Haberler

Microsoft, KB5006746 Güncelleştirmesinde Windows 11 Yazdırma Sorunları Giderdi

Microsoft, isteğe bağlı KB5006746 toplu güncelleştirme önizlemesinin Perşembe günü yayımlanmasıyla Windows 11’de yazdırmayı etkileyen bilinen birden çok sorunu düzeltti.

KB5006746’yı yüklemek için Ayarlar  >  Windows Update’e  ve ‘ Güncellemeleri  kontrol et’ düğmesini tıklamalısınız. Bu isteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, Windows yalnızca ‘Şimdi indir’ düğmesini tıkladıktan sonra yükleyecektir. Windows 11 kullanıcıları ayrıca toplu güncelleştirme önizlemesini Microsoft Update Kataloğu’ndan manuel olarak indirebilir ve dağıtabilir.

Birden çok yazdırma sorunu düzeltildi

Microsoft, KB5006746’nın, yazıcı kurulumunun başarısız olmasına neden olan Windows 11 sorunlarını giderdiğini ve kurumsal ortamlarda yaygın olarak bulunan sistemlerde her yazdırma denemesinden önce yönetici kimlik bilgilerinin istendiğini doğruladı. KB5006746’nın henüz dağıtılmadığı sistemlerde, yazıcılara HTTP bağlantıları kullanarak yazdırma sunucusu aracılığıyla erişen aygıtlarda ağ üzerinden yazdırma yükleme denemeleri tamamlanmayabilir. Henüz güncellenmemiş Windows aygıtlarına yazıcı yüklemek, yazıcı bağlantılarını kullanarak bir IPP yazıcısını paylaşan kuruluşlarda internet yazdırma protokolü (IPP) aracılığıyla da başarısız olabilir.

Ayrıca oyun performansı sorunlarını da giderildi

Windows 11, Ekim ayının başlarında piyasaya çıktığından beri müşteriler, AMD Ryzen CPU’lu sistemleri etkileyen gözle görülür performans sorunlarından da şikayet ediyordu. Microsoft, isteğe bağlı KB5006746 güncellemesindeki AMD performans sorunlarını “Windows 11’e (orijinal sürüm) yükselttikten sonra AMD Ryzen işlemcilere sahip bazı uygulamalarda performansı etkileyebilecek bir L3 önbelleğe alma sorununu giderdiğini” söyleyerek düzeltti. Bu güncellemeyle Microsoft, Bluetooth fare ve klavyelerin beklenenden daha yavaş olmasına neden olan ve eSpor oyunlarını olumsuz yönde etkileyen başka bir sorunu da düzeltti. Son olarak Microsoft, Windows 11 kullanıcılarının Xbox Game Bar kayıt özelliklerini kullanmasını engelleyen bir sorunu düzeltti.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu