Anasayfa » Microsoft, Haziran 2020’de MCSA, MCSD ve MCSE Sertifikalarını Kullanımdan Kaldırıyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft, Haziran 2020’de MCSA, MCSD ve MCSE Sertifikalarını Kullanımdan Kaldırıyor

Microsoft artık rol tabanlı eğitim ve sertifikalara odaklandığından, 30 Haziran 2020’de kalan tüm Microsoft Sertifikalı Çözüm Ortağı (MCSA), Microsoft Sertifikalı Çözüm Geliştirici (MCSD) ve Microsoft Sertifikalı Çözüm Uzmanı (MCSE) sertifikalarını kullanımdan kaldıracağını açıkladı.

MCSA, MCSD, MCSE sertifikaları 30 Haziran 2020 tarihine kadar hala alınabilir ve müşterilerin zaten sahip olduğu sertifikalara “hiçbir şey olmayacak”. 30 Haziran 2020’de kullanımdan kaldırılan mevcut sertifikalar, transkriptin etkin olmayan bölümüne taşınmadan önce, eğitimlerin kaldırılma tarihinden sonraki iki yıl boyunca müşterinin sertifika transkriptinde kalabileceği belirtildi.

Microsoft, Windows Server 2019 veya SQL Server 2019 sertifikalarının olmayacağını ve Server 2019 ve SQL Server 2019 içeriğinin “Azure Uygulamaları ve Altyapısı’nda ve Veri ve AI çözüm alanlarındaki belirli iş rolleri için gerektiğinde rol tabanlı” sertifikalara ekleneceğini bildirdi.

Kaynak


Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>