Haberler

Microsoft Gelecek Nesiller İçin GitHub'ı Kopyalıyor

Norveç’te bulunan ve olası bir küresel felaket durumunda bitki nesillerini devam ettirmek için kurulan ve içinde her bitkinin tohumunu bulunduran ambarı duyanımız vardır belki. Şimdi Microsoft’ta aynı senaryo için gelecek nesillere açık kaynak olarak geliştirilen projelerin bir kopyasını 1000 yıl dayanacağı söylenen bir depoya kopyalıyor. Açıklamada şuan GitHub’ta bulunan aktif açık kaynak projeler kopyalanacak.

02.02.2020 tarihinde alınacak olan GitHub kopyası Kuzey Kutbunda bulunan bir dağın 250 metre altında bulunan ve uzun zamandır kullanılmayan bir kömür madeninde saklanacak.

Peki bu veriler nasıl saklanacak:

100KB boyutundan büyük bütün aktif projeler ve aktif olmamakla beraber önemli projeler de buraya kopyalanacak. Kopyalanan her bir proje ayrı bir TAR dosyası olarak oluşturulacak ve her bir projenin konumunu ve nasıl kurulacağını açıklayan okunabilir bir kılavuz da oluşturulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.