Haberler

Microsoft, Edge’e Zero-day Zafiyetlerini Azaltacak Yeni Özellik Ekledi

Microsoft Edge, Beta kanalına, bilinmeyen sıfırıncı gün güvenlik açıklarının gelecekte istismar edilmesini azaltacak yeni bir özellik ekledi. Microsoft, “Bu özellik ileriye doğru atılmış büyük bir adım, çünkü öngörülemeyen aktif sıfır günleri (tarihsel eğilimlere dayanarak) azaltmamıza izin veriyor” diye açıklıyor.

Microsoft, 98.0.1108.23 sürümünün Microsoft Edge Beta Kanalına yayınlanmasıyla, istismar edilen sıfırıncı gün hatalarına karşı bu ekstra koruma katmanını dahil etti.

Edge ve the Super Duper Secure Mode

Microsoft ayrıca , Kasım ayında önemli performans kayıpları olmadan güvenlik iyileştirmeleri için Edge Stable kanalına bir Süper Duper Güvenli Modu ekledi. Super Duper Mode, Edge’in V8 processing pipeline, Just-In-Time Compilation (JIT)  kaldırarak, bilgisayar korsanlarının kullanıcıların sistemlerine girmek için kullanabileceği saldırı yüzeyini büyük ölçüde azaltır.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.