Haberler

Microsoft Edge, Yeni Özelliği ‘Web Capture’ i Duyurdu

Microsoft Edge, web sayfalarının ekran görüntülerini alarak web notları oluşturmanızı sağlayan “Web Capture” adlı yeni bir özellik sunuyor. Web Capture özelliği ile, kopyalama yapma veya paylaşım için ekran görüntüleri almanızı sağlamaktadır. Web sayfasının alt kısmına giderek tam sayfa ekran görüntülerini de almanızı sağlamaktadır.

Microsoft, Web Capture özelliğinden faydalanabilmek için Edge Dev veya Canary versiyonlarını indirmek gerektiğini belirtiyor. Dev / Canary versiyonlarında, Ayarlar menüsünü açtığınızda “Web Capture” özelliğini seçerek kullanabilirsiniz. İstediğiniz içeriğin ekran görüntüsünü almak için bir seçim aracı açmakta veya tam sayfa ekran görüntüsü almak için sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz.

Web Capture seçim modunu açmak için Ctrl + Shift + S kısayolunu kullanabilirsiniz. Yapılan son güncellemeyle Microsoft, bir sayfadaki seçili metni istenilen dile çevirme özelliği ve Konuşma Tanımayı Yapılandırma özellikleri için çalışma yapıldığına dair yeni bir politika yayınladı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu