Haberler

Microsoft Edge için Windows 11 Haber Widget’ı Geliyor

Windows 11’de internette gezinmek ve favori sitelerinize ulaşmak yakında her zamankinden daha kolay hale gelebilir.

Microsoft Edge’e gelecek olan yeni bir widget sevdiğiniz sitelere masaüstünden doğrudan atlamanızı kolaylaştıracak. Windowslatest tarafından farkedilen yeni Edge barı özelliği ile Windows 11 masaüstüne bu haber barını ekleyebileceksiniz. Bar kişiselleştirilmiş haber akışı ile eğlence, stok bilgileri, spor ya da siz ne isterseniz onu sunabilecek.

Tıpkı Windows 10’un kart temelli Başlat menüsü gibi, Edge Bar da hava durumu, haberler başlıklar gibi kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilen bir içerik yelpazesi sunacak. Tıpkı daha önce olduğu gibi de istediğiniz haber unsurunu daha fazla görmek isteyip istemediğinizi seçebileceksiniz.

Edge Bar aynı zamanda bir arama fonksiyonuyla gelecek. Bing tarafından güçlendirilen arama çubuğu ile girilen adresler tarayıcıyı doğrudan açabilecek. Bara ayrıca sık kullanılan uygulamalar ya da programlar eklenebilecek.

Habere göre Edge bar, Edge tarayıcısı kapatılsa bile ekran üzerinde kalmaya devam edecek.

Edge Bar’ın tam olarak ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Ama Microsoft’un tarayıcısı ve Windows 11 için güncelleme yayınlama sıkılığı göz önünde bulundurulursa fazla beklememize gerek kalmayacağını çıkarabiliriz.

Kaynak: techradar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.