Haberler

Microsoft Defender Android ve iOS Cihazlara Ağ Koruması Getiriyor

Microfost, Defender için yeni bir Endpoint (uç nokta) özelliği yayınladı. Özellik ile organizasyonlar ağlarındaki Android ve iOS cihazların yarattığı zayıflıkları daha kolay farkedebilecekler.

Yeni Mobile Network Protection (Mobil Ağ Koruması) özelliği aktive edildikten sonra, istenilen cihazlar gözlemlenebilecek. Uç Nokta koruma platformu Wi-Fi ilişkili tehditler ve yasa dışı sertifikalar farkettiğinde koruma ve bildirimler sunabilecek.

Özelliğin tespit edebildiği tehditler arasında, Hak5 Wi-Fi Pieapple dolandırıcılık donanımı gibi cihazlar bulunuyor. Söz konusu cihaz ile siber suçlular ağda paylaşılan verileri çalabiliyor.

Microsoft Defender Endpoint aynı zamanda ağda şüpheli hareketler tespit ettiğinde kullanıcıları uyaracak. Güvenli olmayan ağlara bağlanıldığında ve yeni ağlar keşfedildiğinde bildirimler sunacak.

Özellik mobil cihazlarda hazırda aktif olarak geliyor. Microsoft aynı zamanda ağ korumasını konfigüre edebilmek için ayrıntılı bilgiler sunuyor. Android ve iOS hakkkında sunulan bu desteğe Microsoft Endpoint Manager Admin merkezinden ulaşılabiliyor.

Firmanın açıklaması “Dünya dijital dönüşümü çözerken, ağlar artan şekilde kompleksleşiyor ve kontrol edilmezse kötü niyetli aktifviteler için özel bir alan sunuyor.” şekilde oldu.

“Bununla mücadele edebilmek için, Microsoft Endpoint için Defender’da mobil ağlar için bir özellik sunuyor. Bu özellik ile organizasyonlar uç nokta zayıflıklarını tanımlayabilip, tartabilecek ve bunlara karşı koyabilecek.”

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu