Haberler

Microsoft, Build of OpenJDK Preview’i Duyurdu

Microsoft yaptığı açıklamada Microsoft Build of OpenJDK Preview’i duyurduğunu açıkladı. İsterseniz öncesinde kısaca JRE, JDK, OpenJDK arasındaki farklara bakalım.

JRE – Java uygulamlarının çalışması için gerekli kütüphane ve diğer gerekli her şeyi içinde bulunuduran alt yapıyı sunuyor.

JDK – JRE + uygulama geliştirme debug ve diğer tool’ları içerir.

OpenJDK – JDK ile hemen hemen aynıdır ve open source Dünya’da kullanılmakta ve java uygulamaları geliştirmek için kullanılmaktadır.

Build of OpenJDK Preview – OpenJDK kaynak kodunu temel alan Java 11’i destekliyor.

Microsoft, Azure alt yapsını üzerinde hali hazırda 500.000 JVM hizmeti verdiğini ve bunlardan 140,000’den fazlasının Build of OpenJDK alt yapısını kullandığı söylüyor.

Microsoft Build of OpenJDK Preview, OpenJDK 11.0.10 + 9, x64 sunucu ve macOS, Linux ve Windows masaüstü ortamlarında Java 11 desteği sunuyor. Ayrıca OpenJDK 16 + 36 sürümüne dayalı olarak ARM üzerinde Windows için Java 16 desteği sunuyor.

Microsoft, “Microsoft Build of OpenJDK, Azure tarafından yönetilen hizmetler genelinde Java 11 için varsayılan dağıtım haline gelecek” diyor. Geçiş sürecinde müşterilerin etkilenmeyeceklerinide sözlerine ekliyorlar.

Microsoft Build of OpenJDK Neler Getirecek

Uzun süreli destek.

Daha fazla geliştirme aracı

Azure alt yapısı üzerinde daha fazla java hizmeti ve desteği

Kaynak: https://devblogs.microsoft.com/java/announcing-preview-of-microsoft-build-of-openjdk/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.