Haberler

Microsoft, Birden Çok .NET Framework Sürümü İçin Nisan Ayında Desteğin Son Bulacağını Açıkladı

Microsoft, yaptığı açıklamada güvenli olmayan güvenli algoritması (SHA-1) kullanılarak imzalanmış birden çok .NET Framework sürümünün bu ay desteğinini son bulacağını belirtti. “26 Nisan 2022’de .NET Framework 4.5.2, 4.6 ve 4.6.1 desteğinin son bulacak ve bu tarihten sonra Microsoft, bu sürümler için güvenlik düzeltmeleri ve teknik destek dahil olmak üzere artık güncellemeler sunmayacak, diğer .NET Framework sürümlerinin destek zaman çizelgelerinde herhangi bir değişiklik yok. .NET Framework 4.5.2, 4.6 veya 4.6.1 kullanıyorsanız, desteklenmeye devam etmek için daha sonraki bir sürüme yükseltmeniz gerekecek.” dedi. Ancak, Windows 10 Enterprise LTSC 2015 ile birlikte gönderilen .NET Framework 4.6 sürümü, işletim sisteminin ömrünün sonuna ulaşacağı Ekim 2025’e kadar desteklenmeye devam edecek. Microsoft, teknik destek ve güvenlik güncellemelerini almaya devam etmek için uygulamalarını en az .NET Framework 4.6.2 veya sonraki bir sürüme 26 Nisan 2022’den önce taşımalarını öneriyor.

Dosyaları imzalamak için SHA-2 kullanılmasına rağmen, manuel olarak yüklenen kurumsal veya kendinden imzalı SHA-1 sertifikalarıyla imzalanmış Windows dosyalarının yine de çalışabileceğini unutmamak gerekiyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.