Haberler

Microsoft, bir çok .NET Framework Sürümü İçin Desteğin Son Bulacağını Duyurdu

Microsoft yaptığı duyuruda .NET Framework 4.5.2, 4.6 ve 4.6.1 için 26 Nisan 2022’de desteğin son bulacağını duyurdu. Microsoft bu tarihten itibaren güvenlik güncellemeleri ve teknik destek sağlamayacak. Ancak Windows 10 Enterprise LTSC 2015 ile gelen .NET Framework 4.6 sürümü 2025’e kadar desteklenmeye devam edecek.

.NET geliştiricilerinin, güvenlik güncelleştirmeleri ve teknik destek almaya devam edebilmeleri için uygulamalarını 26 Nisan 2022 tarihinden önce en az .NET Framework 4.6.2 veya sonraki bir sürüme geçirmeleri gerekiyor.

Peki Microsoft neden desteği çekiyor ?

Bunun birinci sebebi güvensiz SHA-1 algoritması ve saldırganların sahte sertika üreterek web uygulamaları üzerinden sistemleri istismar etmeleri.

.NET Mühendislik bölümünün yöneticisi Jamshed Damkewala yaptığı açıklamada “Uygulama eğer.NET Framework 4 – 4.6.1 kullanılarak geliştirilmişse herhangi bir değişiklik yapılmadan .NET Framework 4.6.2 ve sonrasında ile sorunsuz çalışmaya devam eder” diyor. Yinede uygulamalar test edilmeli ve sorunsuz çalıştıklarından emin olunmalıdır diye de sözlerine ekliyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.