Haberler

Microsoft Azure’dan Yeni Rekor, 3.47 Tbps DDoS Saldırısını Başarılı İle Püskürtüldü

Microsoft Azure DDoS koruma platformu, Kasım ayında Asya’dan bir Azure müşterisini hedef alan, saniyede 3,47 terabit (Tbps) DDoS saldırısını önlediklerini söyledi. Bunu Aralık ayında, Asyalı Azure müşterilerini de hedef alan, 80 ve 443 numaralı bağlantı noktalarında 3,25 Tb/sn UDP saldırısı ve 443 numaralı bağlantı noktasında 2,55 Tb/sn UDP portunu hedef alan iki büyük boyutlu saldırı izledi.

15 dakikalık saldırı, 80 numaralı bağlantı noktasındaki UDP portuna birden fazla saldırı vektörü kullandı:

  • Simple Service Discovery Protocol (SSDP)
  • Connection-less Lightweight Directory Access Protocol (CLDAP)
  • Domain Name System (DNS)
  • Network Time Protocol (NTP)

“Tarihte bildirilen en büyük saldırı”

Microsoft, “Kasım 3,47 Tb/sn saldırısı ve Ağustos ayı sonlarında bir Avrupa Azure müşterisini hedef alan başka bir rekor 2,4 Tb/sn saldırıyı azalttığını bildirdikten sonra, şimdiye kadar kaydedilen en büyük saldırıydı.” dedi.

“Oyun sektörü en çok etkilenen sektör olmaya devam ediyor. Oyuncular kazanmak için büyük çaba harcadıkları için oyun sektörü her zaman DDoS saldırıların hedefinde oluyor”

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.