Haberler

Microsoft 365 MFA’da Erişim Sorunu Onlarca Kullanıcıyı Etkiledi

Microsoft, kullanıcıların Microsoft 365 hesaplarında oturum açmasını engelleyen çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) sorunu hakkında bilgi verdi. Microsoft attığı tweet ile kullanıcılarını bilgilendirdi. Yapılan açıklamada yalnızca on-premise kullanıcıların etkilendiği bulut kullanıcıların ise etkilenmediğini açıkladı.

Microsoft, “Bazı bileşenlerinde 503 hata belirledik ve bu hataları kaynağı belirlemek için gözden geçiriyoruz. Bu sorun, Microsoft 365 hizmetlerine erişmek için MFA, NPS sunucu veya Active Directory Federasyon Hizmetleri’nden (ADFS) yararlanan herhangi bir kullanıcıyı etkileyebilir. Bu sorun yalnızca şirket içi kullanıcıları etkiler ve bulutta barındırılan kullanıcılar etkilenmez ” dedi.

Microsoft ilerleyen saatlerde yeni tweetler atarak sorunun çözülmeye başladığı ve tekrar olmaması için tüm tedbirlerin alındığını açıkladı.

Microsoft son attığı tweet ile sorunun çözüldüğünü bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.