Haberler

Microsoft 365, Ağustos Ayında Internet Explorer 11 Desteğini Sona Erdiriyor

Microsoft, müşterilerine Microsoft 365 uygulamalarının ve hizmetlerinin önümüzdeki ay 17 Ağustos 2021’de Internet Explorer 11 desteğinin son ericeğini hatırlattı. Desteğin sonuna ulaşıldıktan sonra, hala Microsoft 365’e bağlanmaya çalışan kullanıcıların, düşük kullanıcı deneyimi veya bağlantı hatalarıyla karşılaşabileceklerini belirtildi. Microsoft’a, 17 Ağustos’tan sonra Microsoft 365 uygulamalarına veya hizmetlerine erişmeye çalışırken sorun yaşayan kullanıcılara destek sunulmayacağını açıkladı.

17 Ağustos’tan itibaren IE11 kullanıcıları Microsoft 365 uygulamalarını kullanmaya devam etiklerinde aşağıdaki kısıtlamalar ile karşılaşacak

  • Outlook Web App : AAD hesaplarıyla oturum açan kullanıcılar tam OWA deneyimini almaya devam edecek ancak 17 Ağustos 2021’den itibaren yeni özellikleri almayacak, Microsoft Hesapları (MSA) ile oturum açan kullanıcılar Outlook Web App Light‘a yönlendirilecek.
  • Explorer ile Aç/Dosya Gezgini’nde (SharePoint) Görüntüle : Bazı müşterilerin belge kitaplıklarına erişmek için Explorer ile Aç ve Dosya Gezgini’nde Görüntüle’yi (yalnızca IE11’de erişilebilir) kullanmaya devam edebilecek. Kesintiyi önlemek için bu müşteriler şimdilik bu özellikleri IE11’de bir belge kitaplığına gittiklerinde kullanabilecekler. Bu özellikler bakım modunda kalır ve daha fazla geliştirilmeyecek. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve dosyalara daha kolay erişim için tüm müşterileri modern bir tarayıcıya geçmeleri gerekecek. SharePoint ortamınızı IE11 desteğinin sona ermesi için nasıl hazırlayacağınız hakkında daha fazla bilgi için  bu dokümanları okuyabilirsiniz.

Daha öncede Microsoft Teams, 30 Kasım 2020’de Internet Explorer 11 desteğini sona erdirmişti. İki ay önce, 15 Haziran 2022’de bazı Windows 10 sürümlerinde eski tarayıcıyı kullanımdan kaldıracağını ve bunun yerine yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge ile değiştireceğini açıklanmıştı.

Windows 10 istemci SKU’ları (sürüm 20H2 ve üstü) ve Windows 10 IoT (sürüm 20H2 ve üstü) çalıştıran sistemlerde kullanımdan kaldırıldıktan sonra, Internet Explorer uygulaması devre dışı bırakılacak ve başlatıldığında kullanıcıları otomatik olarak Microsoft Edge’e yönlendirecek.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.