Haberler

Meta, Gençler İçin Gizlilik Özellikleri Getiriyor!

Meta, yayınladığı yeni güncellemesiyle birlikte Instagram ve Facebook için genç kullanıcılara güvenlik önlemleri almaya başlıyor!

Dünya’da en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram ve Facebook için yeni özellikler getiriliyor. Gençlere yönelik tasarlanan özellikler genel olarak gizlilik alanıyla ilgili olduğu açıklandı. Şirket, 16-18 yaş aralığı ve altına daha farklı, özel ayarlar sunmayı planlıyor.

Sosyal medya platformlarının her geçen gün kullanım oranları artmaya devam ediyor. Şirketler kullanıcılar için kişisel ayarlar sunarken her yaştan insana farklı ve değişik ayarlar sunmak istiyor. Özellikle bu alandaki çalışmalarını dikkatli bir şekilde ilerleten Meta, 16 yaş altındaki hesapların varsayılan gizlilik ayarlarında değişikliğe gidiyor. Bu yenilikle birlikte amacı belirsiz olan kişiler gençlere mesaj gönderemeyerek kısıtlanacak.

İlginizi Çekebilir: Meta Hayal Kırıklığında: Metaverse Gelirleri Düşüyor!

Meta, Şüpheli Kullanıcıları Kısıtlamaya Başlıyor!

Meta getireceği özellik içerisinde bazı konuları daha açık şekilde sundu. Şirket, Facebook ve Instagram kullanan gençlerin takip ettikleri kişiler, listeler, kimlerin yorum yapmasına izin verme, arkadaş listelerini kimin görebileceği ve daha farklı seçenekleri düzenlemeye izin verecek. Kullanıcılar ise bu özelliklerin tamamını platformlara kayıt olurken düzenleyerek, kendi kararlarına göre planlayabilecekler.

Uygulamalarına devamlı olarak güncellemeler getiren Meta, şüpheli yetişkinliklere yönelik hamlelerde başlatacağını açıkladı. Bu konuda ciddi bir çalışma yaptığını söyleyen şirket, yakın bir zamanda şüpheli hesapların genç kullanıcılar tarafından engellenerek şikâyet edilme durumunda algoritmanın devreye gireceğini söylüyor. Bu alanda şüpheli kullanıcının hesabın kısıtlanıyor ve mesaj düğmesinin kaldırılıyor. Böylelikle uygulama içerisinde kullanıcılar daha rahat ve sakin bir şekilde kullanım sağlatılması isteniyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.