Anasayfa » Tayfun DEĞER

Tayfun DEĞER

 • Unsupported bir donanım kullandığınızı tekrardan hatırlatmak isterim.

 • Gönderen: tanju küçükGönderen: Tayfun DEĞERGönderen: tanju küçükMrb arkadaşlar makinenin güç kaynağı yanmıştı onu değiştik sonra makineyi taktığımda root şifresi ip bilgileri sıfırlanmıştı.Tekrar eski ip verdim ping atıyor fakat ne webden ne wmvareden bağlanamıyorum .Upgrade çektim fakat olmadı.Ne yapabilirim içinde önemli…   Devamı»

  Sponsor
 • Gönderen: tanju küçükMrb arkadaşlar makinenin güç kaynağı yanmıştı onu değiştik sonra makineyi taktığımda root şifresi ip bilgileri sıfırlanmıştı.Tekrar eski ip verdim ping atıyor fakat ne webden ne wmvareden bağlanamıyorum .Upgrade çektim fakat olmadı.Ne yapabilirim içinde önemli bilgiler vardıMerhaba,Kullanmış olduğunuz donanımın…   Devamı»

 • Gönderen: Yasin KALETayfun Hocam Merhaba; Eksik bilgi yazmışım her iki cross ve switch üzerinde bağlantı yapıp test ettim.Bu hatalar devam etti.Normal bağlantı şekli switch üzerindedir.Merhaba,Network bir şekilde kesiliyor neden oluyor bilmiyorum açıkcası. Normal bir vMotion gerçekleştiriliyor ancak sadece bu makina migrate…   Devamı»

 • Gönderen: Yasin KALEMerhaba Tayfun Hocam; Dediğiniz gibi elimde hazır olan test windows kurulu 40gb datalı sunucuyu transfer edebildim.Hiçbir sorun yaşamadım.Vmotion network ip adresi 192.168.100.x 255.255.255.0 kullanıyorum.Network bağlantısı A sunucu ile b sunucu eth kartları arasında direk bağlantı var.Acaba data büyük olduğu…   Devamı»

 • Gönderen: Yasin KALEGönderen: Tayfun DEĞERGönderen: Yasin KALEMerhaba Tayfun Hocam,Ntp tarafında bir sorun olmuş hedef esxi sunucu ntp servis çalışıyor ama 2 saat geride görünmektedir.gerekli sorunu düzelttim ve tekrar başlattım.2Tb gibi bir data olduğu için biraz zaman alıyor.Olumlu olumsuz dönüş yapacağım.Teşekkürler.Merhaba,Muhtemelen…   [Devamını oku]

 • Gönderen: Cihat Ovalioglumerhabalar, ofisler arasi Site-to-Site tunel kurmaya karar verdik. ama söyle bir sorum olucakBurda Mikrotik Routerlari kullanicagizhttps://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/IPsec#Site_1_.28server.29_configurationGRE with IPsec yada GRE over IPsec arasinda fark nedir? teorik olarak aciklama yapabilirmisiniz, te…[Devamını oku]

 • Gönderen: Mahsum ÇelikÖncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Şuan aktif olarak vm lisansımız var. Bu yapıyı kullanmak için ek bir lisans almamız gerekiyor mu acaba ?Ekran kartı olarak Grid k2 düşündük, android emülatör üzerinden çeşitli yazılım testleri yapılacak. Eski usül 64…   Devamı»

 • Gönderen: Mahsum ÇelikMerhabalar, kurmak istediğim bir yapı var ve maalesef bu yapı için yeterli kaynak bulamadım ve bu sebeple tecrübeli arkadaşlarımızın yardım ve önerisine ihtiyacım var.Yapmak istediğimi şey;  Fiziksel GPU ya sahip bir serveri 4 sanal sunucuya bölerek bu kaynakları…   Devamı»

 • Gönderen: Yasin KALEMerhaba Tayfun Hocam,Ntp tarafında bir sorun olmuş hedef esxi sunucu ntp servis çalışıyor ama 2 saat geride görünmektedir.gerekli sorunu düzelttim ve tekrar başlattım.2Tb gibi bir data olduğu için biraz zaman alıyor.Olumlu olumsuz dönüş yapacağım.Teşekkürler.Merhaba,Muhtemelen sorun düzelecektir.Teşekkürler.

 • Gönderen: Yasin KALEMerhaba Tayfun Hocam; Vmotion network aynı subnet içindedir.her ikisi arasında trafik var ve kontrol edebilir durumdayım.A sunucu network portu ile b sunucu network portları birbirleri arasında bağlıdır.Both seçeneği ile hem compute hem de storage değiştirmek istiyorum.Aynı vcenter içinde cluster…   Devamı»

 • Gönderen: Yasin KALEMerhaba; 2 farklı fiziksel sunucu arasında vmotion ile sanal sunucumu yeni cluster yapısına taşımak istiyorum.Her iki fiziksel sunucu arasında eth ile bağlantıları yapılıp vmotion için gerekli alt yapı sağlanmıştır.Fakat vmotion başlayıp ortlama 24 saat sonra 100/100 olduğunda aşağıdaki hatayı…   Devamı»

 • Gönderen: Onur EfendioğluSanal makina kurulumu yapmak istiyorum. New virtual machine diyorum istediğim sistem gereksinimleri ve işletim sistemini seçiyorum(Windows Server 2016 – 2 processor – 4 GB Ram vs.) işlem bittikten sonra gerekli olan ISO dosyasının yolunu gösteriyorum ve çalıştırıyorum sanal…   Devamı»

 • Gönderen: Murat Eminesxi update yapmayı planlıyorum 6.5’e hp custom imaj indirip kurulum yapacağım. uyumluluk sablonuna baktım server destekliyor. öğrenmek istediğim custom imaj ile server uzerindeki ethernet kartlarının hepsi ve storage için kullanılan hba ların driver ları update oluyormu ? olmuyorsa…   Devamı»

 • Gönderen: gokhanyasarmerhababende ubuntu ile denedim. daha önce başka platformlarda kullanmıştım. ama gui ekranı gelmedi.bende sıfırdan kurulum yaptımtşk ederim ilginize

  Merhaba,Rica ederim, kolay gelsin.

 • Gönderen: gokhanyasarMerhaba;2 adet usb üzerine ESX 6 kurulu olan Hp gen9 sunucumda firmware update sonrası esx bir dosyayı yüklerken hata verdi. açılmadı. Diğer usb yi devreye soktum. ESX hos açıldı. Fakat root şifresi bilinmiyor. SSH açık olmadığı için komut ile…   Devamı»

 • Gönderen: gokhanyasarSorunu 2 gün kurcala araştırarak çözdüm:)VRM servisini çalışır hale getirdim. Target sunucuyu ekledim. Ayrıca appliance sunucu backup dan geri döndüm.replike edilen sunucular gözüktü. Daha sonra replike edilen sunucuları sağ tıkla – ReConfig yaparak yeniden başlattım, çalıştılar. Tşk ler ilginizeMerhaba,Sorunu…   Devamı»

 • Gönderen: gokhanyasar1 – Hangi versiyonu kullanıyorsunuz vSphere Replication’da?Her iki site ortamında da apliance 6.1 sunucu var. Suse Linx enterprise2 – incoming bölümünde görüyorum demişssiniz ancak inactive falan olabilir mi? A tarafı site replike gönderilen sunucular outgoing, B tarafı site replikenin gönderildiği…   Devamı»

 • Gönderen: gokhanyasarMerhaba;A ve B site ları arasında sunucularımın replikasyonunu yapıyorum.  A site web client ile girdiğimde Host and Cluster altında Outgoing Replications altında replike olan sunucularım kaybolmuş.Fakat B site web client ile girdiğimde Host and Cluster altında İnComing Replications altında…   Devamı»

 • Gönderen: Murat Emin4 tane esxi sunucum var bunlardan ikişer kablo 2 yedekli 2 adet switch’e bağlı. esx üzerinde sanal sunucular oluşturacağım. örneğin vlan10 . vlan 20, vlan 30 sanal swicth oluşturup bu sanal sunucuları bu networlere ekleyeceğim. switch tarafında ne…   Devamı»

 • Daha fazla yükle