Anasayfa » Mehmethanifi

Mehmethanifi

  • Merhabalar, WS2012 std sunucuda windows cihazların güvenlik duvarı ve ağ korumasını kapatmak istiyorum.  özel ağ ve ortak ağ güvenlik duvarlarını nasıl kapatabilirim. Teşekkürler.

  • Gönderen: @selcukhuner Cevap yazdım ancak sanıyorum gönderemedim.Remote App Web arayüzüne Chrome ile giriş yaparak ilgili programı tıkladığınızda indirmeye başlayacak.İlgili RDP kısayolu çalıştırarak web arayüze giriş yapmadan Remote App programları masaüstünde çalışıyor gibi bağlanabilirsiniz. Bu yöntem ile oldu hocam. Gayet rahatmış.Tekrardan…[Devamını oku]

    Sponsor
  • @selcukhunerBilgilendirme için çok teşekkür ederim. Konuyu çözümlendi olarak nasıl etiketliyoruz.

  • Merhabalar,Windows server 2016 sunucuda remoteapp uygulamasını kullanmak istiyorum. Kurulumu yaptım. Daha önce windows server 2008r2 kullandığım için, o sunucuda ki rahatlığı göremedim. Sebebi 2016’yı bilmiyor olmam. Web tabanlı remoteapp uygulamasını istemiyorum. Desktop olarak remoteapp uygulaması nasıl oluşturuluyor yardımcı olabilir misinz lütfen.

  • Eser hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Firewall üzerinde vlanları oluşturup intervlan routing işlemeri bunun üzerinde yapmaya karar verdim daha kolay gibi görünüyor.S5720 üzerinde 4 adet vlan oluşturdum. VLAN10,VLAN20, VLAN30 ve VLAN40..Uygulamaya geçmeden önce aklıma takılan bir kaç soru var…   Devamı»

  • Merhabalar,1 adet S5720 ürününü aldım. Canlıya geçirmeden önce üzerinde bazı çalışmalar yapıyorum. Vlan ile ilgili tecrübem yok. İnternetten izlediğim ve okuduğum makalelerden s5720 cihazı üzerinde vlan vs ayarlarını yapmayı öğrendim ama aklıma takılan ve yapamadığım bazı işlemler var. Bu konuda…   Devamı»