Anasayfa » H. Koray GUNDUZ

H. Koray GUNDUZ

 • Merhabalar;SCO Unix (Santa Cruz) için maalesef çok bir kaynak kalmadı diyebiliriz. Bendeki bilgilere de baktım en son 16 yıl önce son notumu almışım ve içinde işinize yarayacak bu tür bir şey bulamadım. Dolayısı ile bulmak maalesef biraz güç.Aşağıdaki sitede bir…   Devamı»

 • Merhaba;ILO arayüzünde Diagnostics diye bir menü olacak. Oraya girdikten sonra ILO Format olacak. Format işlemini gerçekleştirdikten sonra tekrar vermiş olduğum IP ISO’yu yükleyip dener misiniz ?Teşekkürler.

  Sponsor
 • Merhaba;Aşağıdaki versiyon ile denediniz mi ?HPE Intelligent Provisioning 1.71 (Sadece Gen8 Sunucular içindir. Diğerlerine uygulanamaz)https://support.hpe.com/hpsc/swd/public/detail?swItemId=MTX_a2b2caf8066e4a8b82a966d628Teşekkürler.

 • Selamlar;Sürücüleri İşletim sistemine geçmenizin en iyi yolu HPE Service Pack for ProLiant kullanmanız olacaktır. Bu paket ile tüm sürücülere hatta firmware güncellemelerine sahip olacaksınız.İşlemler için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.Öncelikle HPE Service Pack for ProLiant paketi ve sadece garantili/kontratlı ürünlerin…   [Devamını oku]

 • Selamlar;Biraz zor. Bu tip dosyalar binary olduğundan metinsel olarak değişiklik pek mümkün değildir diye düşünüyorum. Örneğin notepad++ açtığınızda anlamsız veriler gelecektir. Bu yüzden bunu yapmanın mümkün olmayacağını düşünüyorum.Teşekkürler.

 • @yalcinkalkaliSelamlar;O zaman text olarak açmanız bir işinize yaramayacaktır. İlgili yerde kullanmanız gerekiyor. Ancak Windows üzerinde 7-zip ile bir şansınızı deneyin açabilir.Teşekkürler

 • Selamlar;Dosyanın tipinin ne olduğu önemlidir. Eğer binary değil de bir text dosya ise vi ile açabilirsiniz.Örnek;# vi dosyaismiya da# more dosyaismiAncak binary bir dosya ise bunun oluşturulduğu uygulamanın ne olduğunun bilinmesi gerekiyor. Teşekkürler

 • Selamlar;HPE Diagnostics Tool’da fiziksel bir arıza çıkmadıysa problem file system kaynaklı olabilir. Diğer bir ihtimal de sunucudaki Controller ya da disk firmware olabilir.Bu şartlar önerim- Sunucunuzun firmware & driver’larını uygun versiyon ile güncelleyiniz.- İşletim sistemi tarafında güncellemeler noktasındaki kontrol ve…   Devamı»

 • Selamlar;Anladığım içinde kurulu olan işletim sistemini silmek istiyorsunuz. Eğer sunucu Gen 8 ve üzeri bir modelse açılışta F10 ile Intelligent Provisioning menüsüne girip oradan “Perform Maintenance” menüsünden Smart Storage Administrator giderek RAID yapısını silebilirsiniz. Bu şekilde içinde birşey kalmaz.Eğer sunucu…   Devamı»

 • @ibrahimayhanSelamlar;HPE sunucular üzerinde orijinal olmayan ürünler testten geçemeyebilir ve ek olarak bir veri kaybında unsupported bir durum söz konusu olabilir. Eğer mümkünse sunucu için önerilen ürün bülteninde olan disklerden tercih etmenizi öneririm. Bu bilgileri aşağıda bulunan ürün bülteninde Sayfa 40…   Devamı»

 • Selamlar; Bahsettiğiniz çözüm HyperConverged sistemlerde mevcut. Ancak local diskleri olan sunucuları shared storage mantığı ile kullanamazsınız ve desteklenen bir çözüm olmaz.Dolayısı ile bu tip durumlarda shared bir storage gereksinimiz olacak. Teşekkürler

 • Selamlar,Evet yapabilirsiniz. Gördüğüm üzerinde Windows Server 2012 kurulu. Eğer HPE Smart Storage Administrator Utility Windows üzerinde kuruluysa yeni diskleri boş slotlara takarak bu tool üzerinden yapılandırabilir ve devreye alabilirsiniz.Teşekkürler.

 • Merhabalar;Disklerden biri arızalanmış ve disk değişimi yapılmışsa rebuild işlemi başlamış gözüküyor. Rebuild süresince bu uyarıları görürsünüz ancak rebuild tamamlanınca ortadan kalkması lazım. Eğer disk değişimi yapılmadan bu durum oluşmuşsa sistemi kontrol edin ve predictive bir disk arızası varsa değişimi sağlayın.Tüm…   Devamı»

 • H. Koray GUNDUZ profili güncellendi 10 ay 4 hafta önce

 • H. Koray GUNDUZ profil resmini değiştirdi 10 ay 4 hafta önce