Gökhan Arda

 • merhaba,   şuanki yapıda SSL VPN ile dış networkteki destek cihazı iç networkteki herhangi bir cihaza erişim sağlıyor. @ibrahim hocam belirttiğiniz gibi radmin ip tabanlı bir bağlantı tipi sağlıyor herhangi bir port bloklama işlemine de tabi değil yapı. iki dış…   Devamı»

 • merhaba @cumhuraltan,
  bende sizin düşündüğünüz gibi bu işlemi teoride düşünüp direkt uygulamak istediğimde bağlantı sağlayamıyorum. bununla alakalı muhtemelen bir policy yazılması gerekiyor. SSL_VPN_USER – to – SSL_VPN_USER gibi bir policy yapılması gerekiyor sanki ama denememe rağmen bu bağlanıyı sağlayamadım. 


 • Merhaba Arkadaşlar, sistemimizde bulunan fortigate 80E fw ile SSL VPN ile sunucularımıza erişim sağlamaktayız. Ayrıca İşletme çatısı altında kullanıcılarımıza Radmin ile uzak destek vermekteyiz. bu bilgiler ışığında aşağıda bahsettiğimi yapıyı kurmak ne kadar mümkün ve mümkünse yol gösterici fikilerinizi rica…   Devamı»

 • @hakan hocam @ibrahim hocam tecrübelerinizi paylaştınız için teşekkürler. zamana bağlı planlamayı önerilerinize göre şekillendireceğim. 
   
  teşekkürler. 

 • Merhaba Arkadaşlar,   xxx.lc olan domain yapımızı hem ip bloğunu değiştirmek hemde DC’de yaşana sorunlardan dolayı yeni bir zzz.lc adında bir DC’ye geçişini planlıyoruz. Clientler tarafında yeni PC alımlarına gidildiğinden bir şekilde işçilik yapacağımız kesinleşti. Fakat size şöyle bir soru…   Devamı»