Anasayfa » Doğan TOPKAYA

Doğan TOPKAYA

  • Merhaba,Bir depo uygulamamız için terminal server kurulumu yaptık, kurulumlar ve testler sırasında hiçbir erişim hatası vs almadık. Dün itibariyle sistemi canlıya aldık ve el terminalleri de RDP yapmaya başladı. Yaklaşık 5-6 saat sorunsuz bağlantı sağladık ve bu süre sonunda Access…   Devamı»

  • Gönderen: @hakanuzuner Attığınız resim için toplam 4 lisansınızın olduğunu ve bunun iki tanesinin kullanıldığını söyleyebilirim.4 Lisans ekledik ama yaklaşık 10 kişi RDP yapabiliyor bu sunucuya abi. Belki daha fazla kullanıcı yapabiliyor o kadar yüklenmedik. Bundan eminim. 4 lisans max 4…   Devamı»

    Sponsor
  • Doğan TOPKAYA profil resmini değiştirdi 4 ay 4 hafta önce

  • Merhabalar,Bir sunucumuza yaklaşık olarak 30 tane el terminali RDP yapacak ve uzak masa üstünde bir uygulamaya çalıştıracaklar. Bu şekliyle lisans sorunu yaşamamaları adına User CAL ve Windows CAL gereklilikleri neler? ikisi de 30’ar adet mi olması gerekiyor. Mesela bu sunucuya…   Devamı»

  • Merhabalar, Bir domain kullanıcı hesabımız var. Bu kullanıcı bir sunucu üzerinde oturum açıyor ve açık kalması gerekiyor. Bazı otomatik tasks var oturumla birlikte çalışan. Ama sorunum şu; bazı durumlarda (update, başka sebepler dolayısıyla bu serveri restart etmek gerekiyor, app server çünkü….   Devamı»