Haberler

Mac İçin Silikon Temelli WhatsApp, Beta Sürümüyle Kullanıma Açıldı

Meta, geçtiğimiz yıl WhatsApp’ın Windows masaüstü uygulamasını güncelledi. Web tabanlı çalışan uygulamanın yerine çok daha hızlı ve stabil çalışan bir uygulama tasarlandı. Bu değişiklik Mac için de geliyor. Web tabanlı uygulama Apple Silicon temelli yeni bir uygulama ile değişiyor. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında belirli sayıda kullanıcı için teste açılan yeni uygulama, bugün itibariyle tüm kullanıcılar tarafından indirilebilir durumda.

MacOS WhatsApp Beta

Meta, WhatsApp üzerinde geliştirmelerine devam ediyor. Geçtiğimiz yıl masaüstü uygulamalarını yenileyen şirket, Windows için çok daha hızlı ve stabil kullanan sürümünü yayınladı. Mac bilgisayarlar içinse bu sistemin temellerini geçtiğimiz yıl Haziran ayında attı. Apple silikon destekli Mac WhatsApp uygulaması sınırlı sayıda kullanıcı ile test edilmeye başlandı. Bugün itibari ile ise bu test bir üst seviyeye taşındı ve uygulama tüm kullanıcılar tarafından indirilebilir hale geldi.

WhatsApp, Mac uygulamasını yeniliyor

WhatsApp’ın Mac sistemlerde kullanılabilecek yeni sürümü Mac Catalyst ile oluşturuldu ve Mac’lerin kullandığı donanımlara göre optimize edildi. WhatsApp özgün macOS uygulaması, tıpkı Windows’ta olduğu gibi web tabanlı uygulamanın yerine geliyor ve çok daha hızlı, sorunsuz çalışan bir mesajlaşma deneyimi sunuyor. Silikon temelli uygulama, MacOS Big sur ve daha sonraki MacOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Yeni Mac sürümü için WhatsApp internet sitesinde şu açıklamalara yer veriyor;

“Mac işletim sistemleri için “özgün” WhatsApp masaüstü uygulaması şu anda geliştirme aşamasındadır. Uygulamaya erken erişim sağlamak ve testlerde bize yardımcı olmak için bu bağlantıya tıklayarak beta programımızı indirebilirsiniz (macOS Big Sur veya daha yeni macOS sürümleriyle uyumludur).”

macOS Big Sur ve üstü işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız uygulamayı indirmek için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu